Без виправдань: 6 способів звільнити дочку від гендерних стереотипів

bez opravdaniy 6 sposobov osvobodit doch ot gendernyh stereotipov 1 - Без виправдань: 6 способів звільнити дочку від гендерних стереотипів

Донька обожнює рожевий колір? Вона із задоволенням носить банти і сукні? Вона буває примхлива, а єдиним виправданням стає фраза: «Ну я ж дівчинка»? І тим не менш обов’язок батьків-зробити все можливе, щоб дитина не піддавалася ґендерним стереотипам. Так, це нелегко, але є кілька дієвих способів, випробуваних мамою дворічної дівчинки, сертифікованим коучем, керівником відділу по глобальному розвитку Google Катериною Костула.

Не перестарайтеся з фразою «будь обережна»

Дослідження показують, що батьки в чотири рази частіше вимовляють фразу «будь обережна» по відношенню до дівчаток, ніж хлопчиків. Також сімейні психологи стверджують, що дівчаток набагато частіше попереджають про небезпеку пожежі, ніж хлопчиків, хоча проводити експерименти з сірниками другі більш схильні, ніж перші. А ще мами і тата частіше надають допомогу дочкам, ніж синам, коли ті забилися, впали, що втратили і так далі. А потім ми дивуємося, чому жінки виглядають більш безпорадними у важких ситуаціях, ніж чоловіки?

Не варто надмірно захищати дівчат від «небезпек». Дайте їм можливість навчатися на власних помилках. Наприклад, коли моя дочка починає швидко бігти, я не кричу їй услід щось типу: «Обережно, а то впадеш!». Нехай біжить, якщо хоче – у неї є інстинкт самозбереження, завдяки якому вона вчасно зупиниться. А якщо ні, я завжди поруч і можу обняти її, поцілувати розбиту коліно, раз вона впала. Але ніколи не вимовлю повчально: «Я ж попереджала!».

Продумуйте компліменти

Само собою зрозуміло, що ми схильні хвалити дівчаток набагато частіше, ніж хлопчиків. Таким чином ми заохочуємо їх зовнішню красу. І незабаром вони роблять висновок, що зовнішність — це щось дуже важливе, що дозволяє отримувати схвалення з боку інших людей. Звичайно, захоплюватися своєю дитиною – це нормально, але я придумала правило «п’яти компліментів». За день я п’ять разів хвалю доньку. Перша похвала стосується її зовнішності, друга – розуму, третя – творчих задатків, четверта – фізичного розвитку, п’ята – вмінню добре поводитися.

Коли я роблю комплімент малятку, я ставлю акцент не на неї самої («ти – сама талановита художниця у світі»), а на те, що я відчуваю, коли бачу результати її творчості («твої малюнки роблять мене щасливою»). Дитина повинна розуміти, що важливо не зовнішній прояв, а внутрішні якості, почуття. Якщо ж дівчинка буде вважати, що зовнішність важливіше, вона виросте глибоко нещасною жінкою, талант, інтелект і здібності якої ніким цінуватися не будуть.

Не діліть на дівчаток і хлопчиків

У розмові з донькою краще уникати таких фраз, як «Ну, ти ж хороша дівчинка! Зроби те-то і те-то» або «Ти ведеш себе, як хлопчисько». Статева приналежність дитини абсолютно не впливає на те, чи добре він себе веде або погано. Дитині потрібно пояснити правила етикету, зробити так, щоб їх дотримання увійшло в звичку, як чистити зуби вранці. От і все! А ще пам’ятайте про те, що «мамині дочки» занадто часто стримують себе, так як бояться здатися нечемними/невихованими/неправильними. І це шкодить їхній кар’єрі, в той час як «зухвалі дівчинки» пробиваються на самі вершини.

Покажіть приклад

У моїй родині чітко розподілені обов’язки між мною і чоловіком, проте обидва ми беремо найактивнішу участь у вихованні дітей. Людина, що допомагає нам вести господарство, — чоловік. Наша дочка бачить, що і чоловіки можуть виконувати ту роботу, яка вважається «жіночою». Пам’ятайте: «Діти ніколи не будуть слухатися старших, але вони завжди будуть наслідувати їм».

Не обмежуйте вибір

Дозвольте дочки самій вибрати, яке хобі їй подобається і в які іграшки їй грати. У моєї малечі в коробці є і машинки, і конструктори, і ляльки. Їй подобаються і танці, і футбол. А ще вона обожнює допомагати мені готувати. Не варто розділяти захоплення на суто «чоловічих» і суто «жіночі».

Оповідання та казки

В більшості традиційних казок, таких, як «Білосніжка», «Попелюшка» або «Червона Шапочка» дівчину хтось рятує. Але сьогодні, я думаю, потрібні нові історії, де героїня сама може впоратися зі злим чарівником. Вивчивши зміст 6000 дитячих книг, виданих у період з 1900 по 2000 роки, дослідники відзначили, що лише 7,5% головними героями були жінки. Більше всього мене вразила книжка 2014 року випуску «Barbie, I can be a computer engineer», де Барбі постає марним програмістом, який потрібен лише для того, щоб допомагати хлопцям писати комп’ютерний код.

Ми живемо в світі сексизму, тому наш шлях у бізнесі настільки важкий. Але усвідомлення важливості проблеми гендерної рівності зростає з кожним днем. Барак Обама нещодавно писав з цього приводу: «Я хочу, щоб всі наші доньки і сини зрозуміли, що це і їх шлях теж. Я хочу, щоб вони знали, що шлях цей нелегкий. І я хочу, щоб вони зробили все від них залежне, щоб гарантувати… кожній дитині, що він може будувати своє життя так, як хоче. Ось що означає фемінізм в XXI столітті — це ідея про те, що всі ми рівні, і всі ми вільні».

Джерело: huffingtonpost.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Успішні бізнес-мами зустрілися в офлайні (фотозвіт)

11 грудня в Києві в ресторані «Mafia» відбулася чергова офлайн-зустріч ком’юніті ділових мам. В рамках вечора, організованого WoMo за підтримки Liferia, пройшов майстер-клас з органічної архітектури. Під керівництвом архітектора учасниці […]
uspeshnye biznes mamy vstretilis v oflayne fotootchet 1 - Без виправдань: 6 способів звільнити дочку від гендерних стереотипів