Багато, оформляючи ванну кімнату, роблять свій вибір на користь бірюзовою плитки. Відтінків цього кольору багато: м’ятний, зелено-блакитний, сіро-голубий і т. д., завдяки чому можна підібрати найбільш виграшний колір. Якого відтінку не була б плитка, бірюзовий завжди дарує відчуття чистоти духу і прагнень. Він розслабляє, що є величезною перевагою для ванної кімнати.
Підсвідомо колір асоціюється з морем і відпочинком, тому відмінно підходить для санвузла. М’який бірюзовий здатний перетворити звичайне купання у вишуканий підбадьорливий ритуал. Крім того, оформлення ванної в цьому кольорі – нерідке явище в наш час. Дизайнери із задоволенням використовують цей колір для створення дизайнерських творів. Цього можна у них повчитися.
Особливості кольори і поєднання
Як вже зазначалося у вступі, морський колір розслабляє, крім цього, він завжди дарує відчуття свята, піднімає настрій і знімає напругу. Відомо, що кольори впливають на стан людини, тому оптимальним варіантом буде підібрати для ванної таку плитку, яка вдихнула б у неї свіжість і легкість.
Цього можна домогтися, укладаючи плитку світлих бірюзових тонів, – темні відтінки «стягують» простір, воно здається менше, ніж є насправді, світлі ж, навпаки, роблять його більше. В цілому бірюзовий сприймається позитивно, яким би відтінком не мав. Цей колір – складовою, тобто він утворений дякую злиття зеленого, білого і синього морського.
Зверніть увагу: чим більше у ванній білого кольору, тим простір здається більш ніжним і світлим. Коли переважає зелений колір – виходить відтінок «морської хвилі», а якщо більше синього – простір сприймається більш холодним, але в той же час дає відчуття неймовірної свіжості.
Будь-який відтінок бірюзи є помітним, тому для ванної він не підходить в якості основної обробки, але як додаток у вигляді плитки – відмінний варіант. Бірюзовий ідеально поєднується зі світлими кольорами.
Наприклад, білий виступає в якості основного фону, а бірюзовий використовується для певних зон.
Ще одне ідеальне поєднання – це пісочний і світло-бірюзовий. Колірний дует буде нагадувати перебування де-небудь на віддаленому острові. Пісочний – м’який, спокійний і ніжний колір, що нагадує теплий чистий пісок.
Якщо говорити про коричневому в поєднанні з бірюзовим, то він створює відчуття солідності.
Якщо хочеться створити оригінальний і яскравий інтер’єр, то до біло-бірюзовому дуету можна додати яскраві елементи. Наприклад, в якості доповнення відмінно підійде жовтий або соковитий зелений. Бажано поекспериментувати і вибрати таку насичену деталь, щоб вона гармонійно поєднувалася з усім, що знаходиться у ванній кімнаті.
Бірюзовий можна використовувати більш нетривіально. Наприклад, можна укласти білу плитку, на якій присутні візерунки бірюзового кольору, але не варто забувати, що візерунчасті види існують для того, щоб зробити акцент. Крім того, вона підходить не для всіх інтер’єрів – ідеально виглядає в стилі етно.
Стилі
Цікаво дізнатися про те, як використовувати освіжаючу бірюзову плитку в різних стилях, адже для кожного потрібно підбирати найбільш відповідну палітру, сантехніку та елементи декору. Вибравши плитку цього кольору для ванної, помилитися неможливо, тому що вона виглядає ефектно і сприятливо впливає на психіку.
- Мінімалізм. Як правило, цей стиль підходить для малогабаритних ванних кімнат. Він включає в себе тільки найнеобхідніше, ні одна річ не лежить без діла. Кахельна плитка бірюзового кольору ефектно підкреслить простір, наповнивши його легкістю і чистотою. Чудово виглядають однотонні стіни бірюзового відтінку при розсіяному освітленні.
- Класика. Керамічна плитка бірюзового відтінку підкреслить розкіш і багатий аристократизм ванної кімнати. Для приміщення зазвичай використовують ванну з мармуру або порцеляни, витончені шафки, полиці, туалетний дерев’яний столик. Бірюзовий відтінок плитки в поєднанні з білою сантехнікою – це простий, але дивно прекрасний ансамбль.
- Морський. Дизайн ванної в підводному стилі – цікаве рішення. Багата палітра бірюзового перенесе господарів будинку в таємничий підводний світ. Кристалічний білий колір стане ідеальним компаньйоном у боротьбі за те, щоб простір виглядало освіжаючим, легким і розслаблюючим. Великі дзеркала підкреслять глибину інтер’єру, а приховане підсвічування додасть таємничості морського царства.
- Хай-тек. Бірюзова яскрава плитка відмінно виглядає з блиском хрому і нікелю, дзеркалами і перегородками із скла. У стилі хай-тек кольори можуть використовуватися у разі розстановки акцентів – красиво буде виглядати стіна, на якій красується бірюзова плитка. Ця гама створює затишок і насичує простір «киснем».
- Ретро. Оформлення ванної під старовину завжди користується попитом у людей. За основу створення такого стилю беруться декоративні елементи, що імітують предмети минулих епох. Наприклад, дзеркало може бути злегка подряпаним і мати дерев’яну оправу, а меблі – фігурної. Можна підібрати плитку, що імітує потертість. Буде здаватися, що вона укладена багато-багато років тому.
Зверніть увагу: зараз дуже популярно оформляти в певному кольорі тільки одну стіну. Цей трюк використовується не тільки для спалень, але і для ванних кімнат. Наприклад, за основу можна взяти білий або кремовий колір, а невелику зону (у ванни) оформити бірюзовою плиткою. Крім того, нерідко при ремонті використовують панелі – правильне оформлення «піднімає» стелю, і маленька ванна стає просторою.
Бірюзового не повинно бути багато, інакше з часом ванна кімната почне втомлювати. Вдале рішення – це мінімум яскравого кольору в поєднанні зі спокійними тонами. Білий колір в цьому випадку знаходиться поза конкуренцією.
При використанні плитки холодного відтінку бажано обережно поєднувати його з білим, в іншому випадку в приміщенні буде незатишно.
Поради
Бірюзовий дизайнери називають кольором-хамелеоном за його особливість – він здатний змінювати відтінок в залежності від того, з якими додатковими колірними варіаціями знаходиться в дуеті. Фіолетовий з бірюзовим створять строкату, фантазійну, магічну і ефектну обстановку.
Найбільше доречний для арабського стилю.
Використовуючи варіант обробки стін бірюзовою плиткою, ванну досить легко змінювати за необхідності, змінюючи кольору декоративних елементів, таких як: текстиль, статуетки, живі квіти і т. д. Разом з новими елементами декору буде розкриватися і головний колір. Добре поєднуватимуться з бірюзовою плиткою дерев’яні матеріали, наприклад: стаканчики, оригінальні мильниці і т. д.
В якості прикраси можна повісити на стіну дзеркало з підсвічуванням – воно забезпечує додаткове освітлення, що є перевагою морського стилю, в якому переважають зелені тони. Така комбінація наповнить організм енергією і створить почуття релакса.
Бірюзова плитка – це оригінальний і безпрограшний варіант. Колір приголомшливо заспокоює, стимулює умиротворення і налаштовує на водні процедури. Після довгого робочого дня побувати в бірюзовій ванній – справжнє задоволення. Приклавши трохи фантазії, можна створити неповторний стиль, проявивши свої дизайнерські здібності.
Про те, як правильно вибрати плитку, дивіться далі.