Методика раннього розвитку Сесіль Лупан: Повір у своє дитя

metodika rannego razvitiya sesil lupan pover v svoe ditya 1 - Методика раннього розвитку Сесіль Лупан: Повір у своє дитя

Бельгійка Сесіль Лупан прославилася після написання книги «Повір у своє дитя». Це досить ненав’язлива теорія, присвячена вихованню і раннього розвитку. Сесіль надихнула на написання цієї книги завдяки своїм дочкам.

Основні принципи згідно методики Сесіль Лупан:

  • найкращі викладачі для малюка — його батьки;
  • якщо ви помічаєте, що ваша дитина прагне освоїти нове, допоможіть йому;
  • не обмежуйте горизонт вашої дитини;
  • навчання — це гра, яку слід припиняти раніше, ніж дитина втомиться;
  • не треба перевіряти своєї дитини;
  • краще нічого не робити, ніж викликати у дитини нудьгу.
  • допитливість підтримується швидкістю і новизною.

Розвиток новонародженого

Положення на животі. Протягом дня привчайте немовляти лежати на великому матраці або просто на підлозі. Положення на животі переважно як для сну, так і для неспання на килимі в оточенні своїх візуальних стимуляторів (яскраві іграшки, шматочки тканини, різні предмети). Положення на спині дозволяє маляті досліджувати свої руки і розвиває хватальний рефлекс, але краще класти дитину на спину лише тоді, коли ви хочете з ними пограти.

Похила площина. Це гладенька дошка, один кінець якої на висоту 20 см піднятий від підлоги. Посадіть дитину на високий край дошки і дайте йому з’їхати вниз. Вправа робиться під наглядом дорослого.

Гімнастика:

  1. схрестіть ручки малюка на грудях, і злегка потягніть за них. Повторіть вправу, але тепер та рука, яка знаходилася знизу, повинна бути зверху;
  2. зробіть те ж саме вправу, але для ніг;
  3. потім схрестіть, скажімо, ліву руку і праву ногу так, щоб при цьому рука була знизу, а нога зверху;
  4. полоскочіть дитини і перекиньте (спочатку тихенько, потім все сильніше і сильніше), це зміцнює мускулатуру;
  5. покладіть немовляти на плече і покружляйте разом з ним; міцно тримайте дитину на руках і змусьте його «поплавати» в повітрі;
  6. покладіть немовляти животом на великий гумовий м’яч і, міцно тримаючи його, рухайте кулю у всіх напрямках, стежачи за тим, щоб малюк не вдарився об що-небудь потилицею. Бажано надіти на нього спеціальний пінопластовий комір, обшитий тканиною. Це запобіжить удар.

Головні постулати Сесіль Лупан

Якість. Набагато краще все робити повільно і ретельно. Якості потрібно віддавати перевагу перед кількістю. Завжди знайдуться батьки, які зроблять більше або менше вас. Все це не має ніякого значення. Постійно озиратися на те, що скажуть і зроблять інші, — далеко не найкращий метод виховання.

Знайте міру. Не вважайте, що ви зобов’язані використовувати кожну мить, проведений з вашим малюком, «з максимальною користю». Якщо постійно думати про те, що необхідно що-то з дитиною зайнятися, то ваші відносини з ним неминуче стануть нездоровими.

Розвивайте здібності. При цьому помните, що успіхи, досягнуті дитиною в якій-небудь одній галузі знань, допомагають розвитку всіх здібностей у цілому, і це допоможе йому пізніше успішно опановувати та іншими дисциплінами.

Розширте світ малюка. Помістіть дзеркала з боків і в головах ліжечка дитини: у них будуть відображатися його руху, і це розширить його світ.

Головні цитати з книги «Повір у своє дитя» Сесіль Лупан:

«Дитина — це не посудина, яку треба заповнити, а вогонь, який треба запалити».

«Ця книга адресована тим, хто вважає, що багатство людської особистості має виражатися не просто в підтриманні постійного і одноманітного комфорту, а в тому, щоб перевершити самого себе».

«Розширення словникового запасу дитини має стати Вашій повсякденній завданням».

«Життя в сім’ї найзахоплюючу із пригод».

«Повторювати прописну істину, що потрібно любити своє чадо, просто безглуздо, але важливо пам’ятати: для гармонійного розвитку дитина потребує захисту. А відчуття захищеності з’явиться у нього тільки в тому випадку, коли він буде відчувати кожен день, що батьки її люблять».

«Повний розвиток рухової активності може настати у дитини при прискореному розвитку на три роки, при звичайному у шість, при пізньому в дев’ять».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Карпати: 20 найкращих дитячих таборів

Карпати — дивовижний регіон нашої країни. Це екологічно чиста зона, гори, річки, ліси, це місця сили, в яких людина отримує заряд енергії на рік вперед, це особлива етнокультура — душа […]
karpaty 20 luchshih detskih lagerey 1 - Методика раннього розвитку Сесіль Лупан: Повір у своє дитя