
Техніка квілінг являє собою один з напрямків прикладного мистецтва, яке в наші дні користується незмінним інтересом. Квіллінг приваблює легкістю створення виробів і їх ажурним виглядом, саме тому максимальне застосування він отримав при створенні новорічного декору.




Особливості
Квіллінг широко популярний при створенні стильних ялинкових прикрас та листівок з скрученого паперу можна створити ялинки та новорічні кулі. Створення декоративних святкових елементів в техніці квіллінг передбачає виготовлення з паперу різнокольорових заготовок — тонку смужку накручують на основу, потім тугу спіраль злегка розпускають і надають отриманого елемента бажану форму, а на завершення фіксують за допомогою клею.

Для створення новорічних прикрас заготовки найчастіше формують у вигляді краплі або полуромба, вибір напряму залежить від особливостей вироби.
Однак можуть знадобитися й інші техніки.
- «Око». Для цього круглу заготовку слід затиснути з боків.
- «Квадрат». В цьому випадку спочатку потрібно сформувати «око», після цього повернути заготовку у вертикальному напрямку і затиснути деталь повторно, але вже збоку.
- «Ромб». Така деталь легко виходить з форми квадрат, якщо її злегка сплюснуть.
- «Трикутник». Для початку необхідно зробити краплю, після цього взятися за куточок і злегка розплющити підстава отриманого трикутника.
- «Стріла». Для отримання такої форми заготовку у вигляді трикутника одним здавлюють пальцем посередині короткої сторони всередину.
- «Півмісяць». Така заготівля робиться за тією ж схемою, що і «око», тільки їй надається вигнута форма, для цього куточки елемента защипываются з легким зсувом, а не навпроти один одного.

Для виготовлення новорічних листівок користуються популярністю відкриті конфігурації.
- «Сердечко». У цьому випадку смугу паперу необхідно скласти посередині, а вільні частини-половинки загнути всередину.
- «Ріжки». Смуги також складають посередині, а обидві половинки закручують в зовнішню сторону.
- «Гілочка». В цьому виконанні папір загинають в співвідношенні приблизно 1 до 2, а в кінці закручують в одну і ту ж сторону.


Кожна з цих технік може бути використана для створення стильних новорічних прикрас.
Інструменти і матеріали
Популярність квілінгу пояснюється тим, що для створення елементів декору не потрібно купувати дороге обладнання, а всі необхідні матеріали продаються в будь-якому магазині за демократичною ціною. Все, що потрібно від майстра — просто запастися кольоровим папером і вивчити просту техніку кручення.
За допомогою найпростіших маніпуляцій руками ви в будь-який момент зможете зробити стильні фігурки і узори, що нагадують ті, що залишає мороз на шибках вікон.
Для роботи в техніці квіллінг знадобиться наступне.
- Папір. Розрізати листи на смуги ви можете за допомогою ножиць, а можете скористатися спеціальними машинками, призначеними для різання. Звертаємо увагу на те, що при розрізуванні звичайного паперу її ребра дають білий відтінок, тому вам буде потрібно спеціальний папір для квілінгу — її продають у всіх магазинах для рукоділля. Якщо мова йде про створення сніжинок і інших прикрас білого кольору, то можна скористатися звичайним папером для принтера.
- Ручка. Використовується для накручування, в якості альтернативи можна скористатися трубочкою для напоїв, стрижнем, зубочисткою, сірником або навіть голкою.
- Шаблон. Являє собою лінійку з вирізаними в ній колами різних діаметрів, її можна придбати у відділах, що торгують канцтоварами.
- Пінцет. Перевагу краще віддавати пинцетам з загостреними кінцями, вони призначені для того, щоб склеювати окремі елементи, які буває складно захопити пальцями.
- Ну і, звичайно, для роботи вам знадобиться клей. Для квілінгу зазвичай використовують клей-олівець або ПВА, він обов’язково повинен бути прозорим. Майте на увазі, що його потрібно зовсім небагато — в іншому випадку ви можете деформувати папір.




Техніка виконання
В стилі квілінгу можна виконати безліч цікавих новорічних виробів. Це можуть бути новорічні іграшки, кулі, картини, а також вінки, дзвіночки і багато інші прикраси та композиції. Пропонуємо вам самі прості схеми, які підходять для дітей і початківців.




«Сніжинка»
Для роботи вам знадобиться:
- смужки білої або сріблястою папери;
- ножиці;
- сірники;
- намистинки або стрази;
- нитки.
Процес виготовлення сніжинки включає в себе кілька простих кроків. Для початку необхідно накрутити смугу паперу для квілінгу на сірник, з цією метою за допомогою скальпеля або гострого ножа злегка розщеплюють її край і затискають в ньому папір. Потім необхідно обережно намотати смугу на основу, не варто робити це дуже туго, інакше деталь може вийти негарною. Для виготовлення сніжинки буде потрібно 12 заготовок, відповідно, всі дії слід виконати 12 разів.


Після цього можна приступати безпосередньо до формування сніжинки. Круглої заготівлі, обережно стискаючи і розтискаючи, надають необхідну злегка витягнуту форму — найкраще взяти за основу техніку «око». Після того як всі елементи будуть готові, слід обережно зафіксувати їх між собою, формуючи сніжинку.
Тепер залишиться тільки закріпити по периметру всього виробу намистинки, бісеринки або інші елементи декору. З нитки роблять невелику петлю і прикріплюють її до одного з променів. Така дрібничка може стати гідною прикрасою новорічної ялинки.


«Ялинка»
Для виготовлення ялинки вам слід приготувати:
- сірник, стрижень або зубочистку;
- папір зеленого відтінку;
- папір для скрапбукінгу;
- намистинки;
- блискітки або гліттер;
- роздруківки зі словами привітань;
- дирокол для оформлення куточків;
- стрічку.
На підготовленої смуги паперу виконайте часті надрізи, не доходячи до краю 1-2 мм. Для того щоб максимально прискорити цей процес, смужки можна скласти по 3 штуки, а після цього різати. Приготовлені таким чином смужки акуратно намотують на стрижень і фіксують за допомогою клею-олівця. На виході у вас повинен вийти досить тугий бутон.
Для однієї ялинки необхідно 10 таких закруток, тому всі дії слід повторити 10 разів. Всі бутони слід наклеїти на звичайний папір і розпушити пальцями — ви можете помітити, що вони немов розпускаються. Кути прямокутників для додання декоративного ефекту обробіть ажурним дироколом. З стрічки сформуйте бант, приклейте бусинки або стрази.

Невеликі аркуші паперу для скрапбукінгу нарізають на квадрати зі стороною близько 1 см, використовуючи метод торцювання, сформуйте білий замет. Для створення стовбура ялинки можна взяти ручку від звичайного паперового пакета. Після цього залишиться тільки склеїти і зібрати всі заготовки, в результаті у вас вийде об’ємне зелене деревце.
Верхівку цієї красуні можна прикрасити позолоченою зіркою. Не забувайте про прикрасу для ялинки — зафіксуйте намистинки, вони будуть виконувати роль новорічних куль, після цього нанесіть блискітки і штучний сніг.

У техніці квілінг можна зробити безліч самих оригінальних прикрас своїми руками. Кожне з них може стати гарним подарунком для друга або родича на Новий рік. Креативні ідеї об’ємних виробів і аплікацій завжди можна знайти у майстер-класах – вони розміщені у вільному доступі в інтернеті.
Майстер-клас із виготовлення сніжинок у техніці квілінг дивіться у відео нижче.