
Якщо є бажання встановити в будинку камін без димаря, від якого не буде диму і безладу, то варто розглянути такий прекрасний варіант, як нагрівач з ефектом полум’я – електрокамін. Він працює як звичайний електричний конвектор, але з додатковим візуальним ефектом (штучного) полум’я. Установка такого каміна дозволить зігрітися в холодні зимові вечори, а мерехтіння вогню додасть простору затишку і душевності.




Як вибрати?
Щоб правильно вибрати нагрівач з ефектом полум’я, слід звернути увагу на деякі важливі аспекти.
- Стиль. Обігрівачі з ефектом полум’я бувають самих різних форм, включаючи гладенькі сучасні металеві ящики, моделі в стилі старих печей і навіть повні каміни з штучними колодами, кам’яним або дерев’яним каркасом і каміном.
- Управління. Ці обігрівачі зазвичай виготовляються з досить простим управлінням: двома стандартними режимами обігріву і з можливістю керувати ефектом полум’я без нагріву. У деяких моделей є пульт дистанційного керування.
- Термостат. У деяких моделях також є термостат, який включає і вимикає нагрівальні елементи для підтримки заданої температури в приміщенні.
- Довжина шнура. Необхідно переконатися, що електричного шнура нагрівача буде достатньо для підключення до розетки, так як використання подовжувача не рекомендується для таких пристроїв.
- Безпека. Електрокамін повинен володіти стандартними функціями безпеки, які є у будь-якого електричного нагрівача. Жодна із зовнішніх поверхонь не повинна бути гарячою, щоб до неї можна було доторкнутися. Портативні моделі повинні мати перемикач нахилу, який відключає нагрівач при його перекиданні, а також захисний механізм, призначений для відключення каміна в момент перегріву.
- Заміна лампочок. У більшості обігрівачів з ефектом полум’я використовуються стандартні прозорі лампочки свічкового типу для створення ефекту полум’я, тому перед покупкою електрокаміна слід переконатися, що є можливість замінити їх в будь-який момент. Якщо лампочка гасне, модель повинна продовжувати працювати як звичайний конвекційний обігрівач.
- Ефективність і експлуатаційні витрати. Такий тип обігрівачів, як електрокамін, багато в чому схожий на типові електричні конвекційні обігрівачі, з точки зору ефективності та експлуатаційних витрат. Іншими словами, вони не так ефективні, як кондиціонер з зворотним циклом, але все ж можуть бути хорошим варіантом для обігріву невеликого приміщення.




В інтер’єрі вітальні
Настінний електричний камін – це простий і доступний спосіб додати у вітальню душевного тепла і затишку. Установка не вимагає яких-небудь значних змін, до того ж більшість людей може виконати установку самостійно, адже все, що потрібно зробити – це повісити його на стіну і підключити.
Нижче представлено кілька цікавих і незвичайних ідей для установки електричного каміна у вітальні.




Настінний електричний камін над диваном
Однією з найбільш популярних ідей для створення сучасного інтер’єру у вітальні вважається установка настінного електрокаміну в кімнаті над диваном. Камін, що висить в такому місці, стане центром уваги і створить комфортну теплу атмосферу у зоні відпочинку. Господарі і гості зможуть відчути себе затишно і комфортно навіть у холодні дні.



Замість телевізора
В даний час все більше людей відключає кабельне телебачення, а деякі і зовсім не хочуть, щоб телевізор був у їхньому домі. Для такої категорії громадян настінний електрокамін може стати гарною заміною телевізору. Це створить гарний фокус і гостинну атмосферу.




Електрокамін під телевізором
Якщо необхідно, щоб був і телевізор, і камін, то можна встановити пристрій прямо під телевізором, адже електрична модель каміна безпечна для установки під ним за умови, що господарі дотримуються мінімальна рекомендована відстань (30-60 см).




Електрокамін у вітальні невеликих розмірів
Настінні електричні каміни відмінно підходять для розміщення на стіні вітальні невеликого розміру, яка або пофарбована в інший колір, або конструктивно виділяється на тлі інших.
Сучасні електрокаміни є відмінною і популярною альтернативою цим камінів. Ось тільки з електричними моделями не буде таких проблем, як перевезення та заготівля дров або чищення каміна від золи.




Камін слугує центральною частиною будь-якого житла або кімнати, об’єднуючи його дизайн і додаючи затишку і гостинності. Століттями вогнище символізував зближення сім’ї та привітання незнайомців і сусідів. Моделі бувають різних форм і стилів, тому для квартир ці модифікації також чудово підходять, адже вони приносять тепло та затишок у будинок, є відмінним доповненням для житла.
Якщо традиційні каміни іноді можуть вимагати складного догляду і бути дорогими в обслуговуванні, то сучасні електрокаміни стають ідеальним рішенням для обігріву будь-якої кімнати.



Як працюють?
Якісний електричний камін з елегантним дизайном створить реалістичне полум’я вогню, яке буде випромінювати приємне тепло. Такий штрих прикрасить будь-яку вітальню.
Сучасні електричні моделі використовують нагрівальні змійовики і безшумні вентилятори, які здатні виробляти реальне тепло. В них установлений відбивач, який відбиває світло від світлодіодних ламп, створюючи реалістичне мерехтіння вогню і саме полум’я. Світлодіодні ліхтарі замінюють справжній вогонь, але виглядає полум’я дійсно реалістично. У деяких електричних моделях навіть встановлено спеціальний пристрій, що генерує потріскував звук, що також посилює ефект.



Такі установки працюють винятково на електриці, але багато енергії для роботи їм не знадобитися. З цієї причини електричні каміни – це не тільки красиво, але і доступно.
При порівнянні традиційних газових камінів з електричними варіантами може здатися, що експлуатаційні витрати не варті того. Але тут необхідно враховувати вартість не тільки встановлення, але і обслуговування. У цій боротьбі електрична модель також перемагає, оскільки значних витрат на обслуговування не потрібно.


Витрати
Робота електрокаміну в режимі обігріву буде коштувати до 20 рублів у годину.
Експлуатаційні витрати обладнання можуть відрізнятися в залежності від типу встановленої моделі, а також від частоти його використання.
Одним з найбільш популярних варіантів електричних камінів і доступності, і по споживанню енергії є інфрачервоні електричні каміни. Ці моделі досить ефективні і можуть скоротити експлуатаційні витрати на кілька рублів. Наприклад, одна година роботи інфрачервоної електричної моделі може коштувати від 7 до 9 рублів. Вони прості у використанні і обслуговуванні, тому з ними не буде жодних проблем.



Які краще?
Найбільш поширеними типами електричних камінів є вбудовані і настінні варіанти.
Тут все буде залежати від того, яким господарі бачать своє житло. Наприклад, якщо будинок виконаний в сільському стилі, то в цьому випадку краще впишеться традиційний камін. Якщо ж житло оформлено в сучасному стилі, то перевагу краще віддати елегантною і сучасної багатофункціональної моделі.


Існує безліч вбудованих електричних камінів. Ці моделі нагадують справжні величезні каміни, але разом з цим їх можна встановлювати у вітальні будь-якого розміру.
Про те, як правильно вибрати електрокамін, дивіться у відео нижче.