Дівчата з пишними формами не повинні одягатися в безформний одяг. Приталений крій одягу візуально буде стрункості фігури. Вільний фасон речей подарує комфорт при русі.
Сьогодні ми розповімо, що можна зшити дівчатам, яким дуже важко підібрати одяг.
Моделювання різних моделей
Дівчата з нестандартною фігурою обов’язково повинні мати у себе в гардеробі офісні блузки. Практичність такого одягу відома всім. Приталені кофти можна поєднувати з будь-яким одягом: прямою спідницею, брюками і джинсами.
Приклад викрійки блузки можна подивитися на фото. Фасон являє собою блузу на кокетці, з довгим рукавом.
Наступна модель шиється на основі викрійки сукні для повних дівчат. Блузка з коротким рукавом – відмінне рішення для роботи і повсякденних зустрічей. Довжину блузки можна взяти на свій розсуд.
Цельнокроений рукав зменшує час пошиття блузи. Рукави і низ підшиваються швом у підгинку із закритим зрізом. Горловина обробляється обтачкой.
Вільна блуза на куліске обов’язково припаде до смаку тим жінкам, хто віддає перевагу вільний фасон. V-подібний виріз горловини, красиві фалди суцільнокрійного рукава додадуть родзинку в образ будь-якої дівчини.
Спокусливий топ на бретелях дозволить дівчатам носити улюблені ювелірні прикраси. Щоб зшити такий приголомшливий топ, підійде готова викрійка сарафана. Довжина на викрійці регулюється по своєму смаку.
На фото видно, що кокетка викроєна з іншого боку, відповідного кольору, тканини. Комбінований топ з двох матеріалів буде виглядати просто чудово.
Блузка-туніка в горошок викроюються 2 деталях: спинки і полички з суцільнокроєним рукавом. Талія зібрана на гумку. Фасон блузки дозволяє поєднувати її з вузькими брюками.
Матеріал для всіх перерахованих блуз можна вибрати будь-який: шовк, шифон, атлас, бавовна. Атласна блузка підійде для урочистих заходів та свят. Шовк, шифон – якщо блузка призначена для святкування дня народження, роботи та навчання.
Офісна робота передбачає довгий проведення часу в задушливих кабінетах. Шовкові і шифонові блузи будуть справжньою паличкою виручалочкою. Тканини добре пропускають повітря і швидко сохнуть.
Викрійка блузки-туніки
Туніка – універсальна модель для всіх жінок. Фасон блузи зі спущеним плечем, цільнокроєним рукавом та v-подібним вирізом – три плюса зшити собі таку туніку.
Креслення виконується за допомогою лінійки і олівця на папері. Викрійка підійде для новачків у шитті.
Горловину і низ рукавів можна обробити обтачкой або будь косою бейкой. Контрастна облямівки додасть виробу красивий вигляд. Цей варіант бейки підійде, якщо основна тканина однотонна або колір бейки буде перегукуватися з одним із квітів на тканини.
Майстер-класи з пошиття
Літо манить своєю спекою. І в жіночому гардеробі все більше з’являється одягу з коротким рукавом.
Розкрій не вимагає великих навичок у шитті. Відсутність виточок – ще одна можливість спробувати себе в ролі вмілій швачки. Фасон блузи візуально прибере зайве на фігурі.
Річна модель безрукавка
З чого починається створення блузи без рукавів? Далі докладна інструкція:
- Створити креслення викрійки на папері, окреслити головний контур викрійки жирною лінією і вирізати.
- Окремо на папері перемалювати виріз горловини і пройми і зробити викрійку обтачку. Ширина обтачку дорівнює 3 див.
- Тканина скласти навпіл по частковій нитки. Викрійку спинки і полички приколоти шпильками таким чином, щоб середина тканини збіглася з серединою полички і спинки. Обведіть викрійку простим олівцем по контуру. Далі від контуру потрібно відкласти припуски на шви. Вирізати деталі крою.
- Розкроїти обтачку на тканини. Якщо не вистачає матеріалу, то обтачке викроюються по частинах. В цьому випадку всі частини треба зшити.
- В середину спинки потрібно вшити блискавку. В деталі спинки зробити розріз на довжину блискавки (дивись відео). Відкриті зрізи обробити рядком «зигзаг» або спеціальним швом для обметування.
- Приметайте і пришити бокові сторони блузки і плечі.
- Горловину і дві пройми обробити обтачкой.
- Підшити низ виробу
Як вшивається блискавка, дивіться у наступному відео.
«Летюча миша»
Блуза з рукавами – оригінальний фасон відразу привертає до себе увагу.
Перед шиттям блузи потрібно підготувати викрійку. Розкрій відбувається з урахуванням загальноприйнятих норм розкрою. Про це можна прочитати в описі попередньої блузи.
Далі виконати наступні дії:
- Пошити блузку з плечовим лініях.
- Швом у підгинку з закритим зрізом підшити край рукавів.
- Обтачкой провести обробку горловини. V-подібний виріз блузки повинен бути чітким. Після того, як пришита обтачке, в кутку вирізу відсікти куточок (не зачіпаючи машинну строчку).
- Як тільки обтачке буде пришита до горловини, необхідно з внутрішньої сторони зробити перехідний кант. У готовому вигляді кант виглядає наступним чином: стик шва обтачку і горловини повинен перебувати з внутрішньої сторони. Лицьова сторона в області вирізу блузи виходить красивою і рівною.
- Настав час прошити бокові сторони блузи. Поєднати поличку та спинку по бічних лініях. Новачкам у шитті рекомендується заколоти їх швацькими шпильками. Приметайте і прошити боки.
- Підшити Низ будь-яким відомим способом.
Сорочка прямого фасону
Є частиною ділового стилю.
Як її зшити? Розглянемо всі деталі далі.
- Зшити виточки на поличці і спинці.
- На поличці йде застібка на гудзики. Край полички у застібки обробити подборта з флізеліном. Подборт – вузька планка під петлі і гудзики. Його потрібно викроїти в 2-х деталях. Подборт і флізелін обов’язково повинні бути присутніми. В іншому випадку петлі будуть кволими. Флізелін робить планку під петлі і гудзики більш міцною і довговічною.
- Прошити бічні і плечові боку.
- Бічну сторону рукавів пришити.
- По окату рукава зробити збірку або защипи. Окат рукава повинен збігатися з проймою сорочки. Защипи робляться рівномірно від центру оката рукава. Орієнтиром може служити плечовий шов.
- Манжети викроюються в 3-х деталях кожен. Манжети скласти лицьовим боком всередину, прикласти деталь з флізеліну. Манжету зшити по округлому великим краю і боків. Зробити надсічки, відсікти куточки і вивернути.
- Манжети прітачать до рукавів. Комір викроюється в 3-х деталях: 2 деталі з основної тканини, 1 деталь – флізелін.
- Процес виготовлення коміра аналогічний манжетам. По лицьовій стороні по краю коміра можна прокласти машинну строчку.
- Комір пришити до горловини сорочки.
- Підшити низ виробу.
- Сорочку пропрасувати праскою.
- Спеціальною лапкою для виготовлення петлею або ручним петельним швом зробити петлі. Довжина петлі повинна відповідати довжині гудзики. До довжині додати 2-3 мм. Надбавка забезпечить вільне входження гудзики в петлю.
- Петлі розрізати маленькими ножицями або вспарывателем.
- Пришити гудзики. Контрастні гудзики можуть стати гарним декором у виробі.
Дівчата, будьте уважні і обережні при побудові викрійки, розкрою і кожного етапу шиття. Тоді готова річ буде радувати вас кожен день. Блузку прямого фасону можна поєднувати спідницями будь-якого фасону, класичними брюками і джинсами.
Більш детально дізнатися, як пришивається воторотник, ви можете з відео.
А про те, як пришити манжету, підкаже наступне відео.