Багато сучасні компанії прагнуть створити для жінок максимально гнучкі і комфортні умови, адже часто жінки роблять перерву в кар’єрі, йдучи в декретну відпустку. Але якщо вам здається, що вони залишаться тільки через зручного графіка, ви помиляєтеся.
З метою дізнатися, що може спонукати суотрудников звільнитися з роботи, дослідники ICEDR опитали респондентів по всьому світу у віці від 22 до 35 років. Як ви вважаєте, яка причина, по якій жінки кидають свою роботу?
Це зарплата.
Цікаво, що саме жінки частіше за чоловіків так відповідали на питання: «Я знайшла роботу, де платять більше». Для 65% жінок саме зарплата стала приводом (серед чоловіків цей показник становив 56%). Але і проблема балансування між сім’єю і кар’єрою також потрапила в першу п’ятірку причин.
Жінкам платять менше, ніж чоловікам у Британії, США, та що там — по всьому світу. В Україні в 2015 році жінки отримували зарплату на 34% нижче, ніж чоловіки.
Що стосується чоловіків, то для них першопричиною відходу з роботи стала нестача відповідних знань або відсутність можливості просування по кар’єрних сходах. Зарплата — на другому місці, а от питання, що стосуються балансу робота і сім’ї, навіть не потрапили в топ-5. В цілому ж причини, з якої звільняються і жінки, і чоловіки, схожі.
Автор дослідження Крісті Хантер Арскотт бачить тут такі шляхи рішень:
— розробляти стратегії утримання талантів, незалежно від їх статі;
— звертати увагу не тільки на умови роботи, зокрема надання гнучкого графіка, але і на фінансовий питання;
— цікавитися, що дійсно необхідно жінкам, а не тільки робити припущення.
За матеріалами qz.com