Як знайти правильного репродуктолога. Трилер у трьох частинах

kak nayti pravil nogo reproduktologa triller v treh chastyah 1 - Як знайти правильного репродуктолога. Трилер у трьох частинах

Мене звуть Оксана Незабытовская (ім’я автора за зрозумілих причин змінено — прим. ред.). Мені 42 роки, моєму чоловікові 43, і в один прекрасний день ми вирішили, що хочемо мати дітей. Вирішили ще три роки тому, але саме по собі рішення, не всі наші розрахунки «правильних днів» і «правильних поз» ні до чого не привели. І ми з глибоким зітханням прийшли до усвідомлення, що доведеться звертатися до людей у білих халатах. Це був вступ. А далі почався трилер.

Частина перша. Коротка і нудна

Для початку кожен з нас пішов до «свого» лікаря – я до гінеколога, а чоловік – до уролога. Після чого ми дружно пили якісь вітаміни, ще якісь нешкідливі і даремні штуки, але все одно це нічого не дало і навіть не поліпшило радикально результати аналізів. Мій висновок від цих походів такий: вони потрібні, важливі, але якщо ходите півроку і немає результату, то вам потрібно робити наступний крок – йти разом до репродуктолога. Виявляється, є така спеціалізація у людей в білих халатах. Я, до речі, це слово перший раз від журналіста почула.

Частина друга. Довга і важка

Де водяться репродуктологи? Чесно кажучи, я розгубилася. У «розпіарену» і відкриває філії «Ісіду» йти? А які я ще можу відразу назвати клініки? Всі дослідження споживчих переваг кажуть, що в Україні при виборі послуги або товару ми прислухаємося, насамперед, до думки друзів. І я теж почала навіть не з інтернету, а з викликів друзів, у яких ростуть прекрасні «пробірочні» діти. І почалася моя епопея з клініками.

Клініка доктора-Зірки

Перший же дзвінок дав мені контакти доктора і захоплення з приводу його результативності та професіоналізму. Я не буду озвучувати ні його ім’я, ні назва клініки і зараз поясню чому. Є велика кількість жінок, яким він особисто і його клініка вже допомогли, є ще більша кількість тих, кому вони ще допоможуть. Але я точно не ввійду в їх число, тому що це не мій типаж лікаря і клініки. Для себе я умовно назвала його клініку – «Клініка доктора-Зірки». Всі, хто до нього звертається, знають, що він – Зірка, йдуть саме на його ім’я, відразу приходять з величезним кредитом довіри і готові беззаперечно виконувати всі приписи. І не надавати значення таким дрібницям, як грубуватий персонал, відсутність приватності під час заповнення особистих даних і навіть під час огляду.

Я виявилася не готова в присутності охоронця і заходять відвідувачів відповідати на питання про те, коли почала жити статевим життям і скільки було вагітностей до шлюбу.

Так само вважаю неприпустимим ставити такі питання в присутності чоловіка – після такого сеансу одкровень похід до репродуктолога може виявитися вже не потрібен. А ще я не готова приймати, що під час огляду в кабінет до лікаря може зайти хто завгодно сторонній і я від цього стороннього відгороджена лише дуже умовною ширмочкою.

Доктор перерахував мені відразу три фактори, які можуть перешкоджати зачаттю і одразу ж призначив гістероскопію, правда, толком не пояснивши, що це таке. Подальша розмова готовий був вести тільки після гістероскопії. З клініки я йшла буквально скукожившись і зрозуміла, що більше не прийду – настільки чекаю весь час чергової грубості від персоналу і відчуваю себе буквально шматком м’яса, а не людиною.

Висновок від відвідування: сервіс важливий в рівній мірі, як і професіоналізм. Інакше будеш так внутрішньо затиснутий, що жодна дитина не втримається всередині… Зачаття, нехай навіть і в пробірці, повинно супроводжуватися світлими емоціями майбутніх батьків. Ну і, звичайно, дуже захотілося перевірити діагноз – гістероскопія мене відверто лякала, як і все, що робиться під наркозом.

Клініка Проблем планування сім’ї»

Друга клініка була обрана за тим же методом: у хороших знайомих завдяки лікарям клініки народилася і вже скоро закінчує школу прекрасна дівчинка. Київ воістину місто контрастів – я потрапила в саму дорогу клініку з ідеально вишколеним персоналом. Це клініка Проблем планування сім’ї» на Червонозоряному проспекті, 17. З самого порогу радувало все: привітний, уважний персонал, великий лаундж для очікування, в якому відвідувачі сидять як в кінотеатрі і не дивляться одне одному в обличчя. Ретельно продумано зручність як персоналу, так і відвідувачів, питання приватності взагалі не виникали. Зі мною спілкувалися два лікаря: гінеколог-спеціаліст з УЗД і безпосередньо репродуктолог, завідуючий клінічним відділенням. Від обох фахівців залишилося відчуття спокою, впевненості, доброзичливості – зазвичай таке враження роблять професіонали. Якщо дуже чіплятися, залишилося відчуття деякої холодності експертів. Але воно компенсувалося теплом і увагою з боку молодшого персоналу. А ось що вбило наповал – це ціни. $10 000 за одну спробу. $25 000 за необмежене число спроб до переможного кінця. Так, діагноз підтвердився лише на дві третини (два фактори з трьох), і при цьому лікарі не побачили необхідності в гістероскопії. Я охрестила цю клініку «Швейцарським Банком» — грунтовність підходу дуже навіювала таку асоціацію. І так, мені дуже захотілося обслуговуватися в такій клініці, але мій межа по ціні нижчий відсотків на 30… Далі були кілька днів істерики на тему: «В кого я можу позичити потрібну суму? Як я можу швидко заробити таку суму?». Але тут прийшла розумна думка: а може є ще клініки, в яких поєднується і професіоналізм, і сервіс?

Клініка «Вікторія»

Наступною в моєму списку стала клініка «Вікторія», що на Подолі. Теж по рекомендації друзів, у яких завдяки старанням медиків клініки народилися прекрасні здорові двійнята і які вихваляли сервіс.

Враження залишилися дуже світлі, відчуття від клініки якесь домашнє, тепле. Персонал доброзичливий, легко і швидко підлаштовується під твою поведінку, вміє працювати з негативом. Так, я встигла видати невеликий спалах негативу на прохання підписати якийсь папірець про те, що я з усім згодна і мені все зрозуміло ДО того, як я відвідала лікаря. Кажуть, що це вимога Моз – не здивована, мені завжди здавалося, що у Моз не все розумно з головою…

Доктор спілкувалася зі мною дуже затято, я прямо відчувала, як їй важливо, щоб все вийшло. Так, у клініці простіше меблі, ніж в «Швейцарському банку», немає туалету прямо в оглядовому, немає окремої кімнати для переодягання. Але коли персонал посмішкою і увагою реагує на будь-яке твоє дію чи слово – це в багато разів важливіше. Правильний настрій тут формувати точно вміють.

Спіткнулася я про те, що, незважаючи на майже повна єдність думок докторів «Швейцарського банку» і «Домашньої Клініки» щодо діагнозу, рекомендації про підхід до вирішення питання радикально відрізнялися… Кому вірити? Необхідно третя думка.

Клініка «Ісіда»

Що у мене ще залишилося в списку клінік? Рекомендації друзів закінчилися, але жіночі форуми і Google сказали, що серйозних претендентів на мою увагу ще є клініки Дахно, «Надія» і все та ж «Ісіда». «Надію» я відкинула після відвідування сайту: жінкам після 42 років там пропонують виключно донорські яйцеклітини. Можливо, в реальності, було б не так, але проходити через дискусію на тему, чому я не хочу донорську яйцеклітину, я була не готова. Крім того, хороша знайома, яка прямо зараз проходить у них цикл лікування, попередила, що потрібно бути готовою до досить жорсткого відношенню: їм ніколи панькатися, тобто сервісу як в «Швейцарському Банку» або «Домашній Клініці» не чекай. Буде, швидше, схоже на «Клініку Зоряного Доктора», а я вже знаю, що мені це не підходить.

У моєму списку залишилися «Клініка Дахна» та «Ісіда».

Моральних сил на похід і туди, і туди у мене вже не залишалося. Форуми не давали відповіді на питання, і я почала обдзвонювати друзів-медиків з проханням дізнатися про репутацію клінік – зазвичай внутрішній телеграф і цехове братство завжди допомагають. Дивно, але цей шлях привів мене в «Ісіду», яку я відкинула ще в самому початку. Вірніше, цей шлях привів мене до лікаря, яка працює в «Ісіді», я б сказала так. В цій точці я хочу заприсягтися, що мій блог не є рекламою Ісіди. Доктор мені дуже сподобалася. Від неї виходила така ж професійна впевненість, як від лікаря з «Швейцарського банку» і така ж доброзичливість, як від лікаря з «Домашньої Клініки». Діагноз вона підтвердила так само на дві третини від самого першого варіанту і теж сказала, що не бачить необхідності в гістероскопії. І ще її рекомендації на 90% збіглися з рекомендаціями харизматичного доктора «Швейцарського банку». Порадувало, що заповнювала картку пацієнта саме доктор, і після ряду інтимних питань уточнила, що з цього відомо моєму чоловікові. За це – окремий бал. Від клініки в цілому залишилося відчуття непогано налагодженого конвеєра, де, як і на будь-якому великому підприємстві, можуть зустрічатися різні люди. Молодший персонал доброзичливий і, схоже, добре натренований, вміють згладжувати дрібні шорсткості організаційних питань і вміють говорити «вибачте» — для мене це завжди важливий критерій. Терапевт мені дуже сподобалася, а от до мамолога більше ні за що не піду – він був схожий на даішника старого розливу і мені було неприємно спілкуватися з ним. Подивимося, як складеться ситуація далі, але я дуже сподіваюся на те, що скоро допишу третю частину свого трилера і це буде хеппі-енд.

А поки основні висновки, які я зробила:

  • У нас досить багато клінік з послугами репродуктології і ура-ура, є варіанти, в яких поєднується і професіоналізм, і сервіс. Якщо дозволяють фінанси, потрібно йти в Швейцарський Банк», але якщо немає – то все одно є варіанти.
  • Якщо тобі некомфортно у спілкуванні з лікарем або з персоналом клініки, йди і не повертайся. Діти повинні з’являтися в радості.
  • Діагноз потрібно обов’язково перевіряти. На третьому думці зазвичай у тебе накопичується достатньо допоміжної інформації, щоб зробити вибір клініки. У мене це вийшло на четвертому думці, тому що друге і третє радикально розійшлися.
  • У сильно распиаренном закладі важливо йти до конкретного рекомендованого лікаря. Загальна позитивна хвиля інформації про клініці не протрималася б так довго, якби сам продукт (клініка) був поганим. Але на такому великому конвеєрі, яким мені здалася Ісіда, можуть бути різні доктора на фоні в середньому хорошого сервісу. Хоча, кажуть, що саме в Ісіді рішення приймаються колегіально і це позитивний фактор.

Якщо намагатися виводити критерії, якими керуватися при виборі клініки, то мій список буде таким:

1. Досвід роботи клініки на ринку: як давно і який відсоток успішних кейсів. Зазвичай ці дані відкриті.

2. Відгуки та рекомендації про конкретних лікарів: репродуктологах і эмбриологах. Важливо пам’ятати про эмбриологах, хоча ми можемо їх і не бачити у процесі спілкування з клінікою.

3. Психологічна сумісність з доктором репродуктологом.

4. Рівень апаратури і технологій. Зазвичай цю інформацію можна дізнатися як в самій клініці, так і манівцями через знайомих медиків і зіставити.

5. Рівень сервісу, адекватність молодшого медичного персоналу. Вважаю, що це важливо, тому що більшу частину часу в будь-якому випадку будеш контактувати саме з молодшим персоналом.

6. Ціна, яка відповідає твоїм можливостям. Думаю, що якщо б я знайшла спосіб добути гроші на обслуговування в «Швейцарському Банку», то внутрішнє напруження від необхідності їх повертати або факт того, що я залишилася без запасу грошей «на чорний день» створював би зайве, що заважає процесу напруга.

7. Дотримання приватності.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Куди піти з дітьми в Києві 9 і 10 червня

Приблизний план WoMo-вікенду. Більше — у нашому Календарі. Якщо не вказана ціна за вхід, значить, вхід вільний. 1. АРТ КАНІКУЛИ ТЦ «Art Mall» вул. Заболотного, 37 2 – 30 червня, […]
kuda poyti s det mi v kieve 9 i 10 iyunya 1 - Як знайти правильного репродуктолога. Трилер у трьох частинах