Як розвинути емпатію? Розвиток у дорослого за допомогою вправ. Як розкрити в собі здатності до співчуття? Навички эмпатов

yak rozvinuti empat yu rozvitok u doroslogo za dopomogoyu vprav yak rozkriti v sob zdatnost do sp vchuttya navichki empatov 1 - Як розвинути емпатію? Розвиток у дорослого за допомогою вправ. Як розкрити в собі здатності до співчуття? Навички эмпатов

Називається емпатією сприйнятливість індивіда до почуттів і емоцій інших людей, здатність поставити себе на місце» сторонньої людини, вміння співпереживати і розуміти чуже настрій. На кожному етапі життя ми потребуємо в розумінні, підтримці, співчутті – ми вимагаємо цього від оточуючих. Проте самі ми не завжди вміємо виявляти увагу іншим, навіть близьким людям, посилаючись на зайнятість або вроджену черствість характеру.

Деякі, взагалі, вважають, що эмпатом потрібно народитися, їм неможливо стати. Таке твердження в корені невірно. Навчатися емпатії можна і потрібно. Як – дізнаєтеся зі статті.

yak rozvinuti empat yu rozvitok u doroslogo za dopomogoyu vprav yak rozkriti v sob zdatnost do sp vchuttya navichki empatov 2 - Як розвинути емпатію? Розвиток у дорослого за допомогою вправ. Як розкрити в собі здатності до співчуття? Навички эмпатов

Навіщо це потрібно?

Прояв емпатії – це в буквальному сенсі слова переживання почуттів іншої людини, а не просто чергове «так, я розумію як тобі погано, мені дуже шкода, заспокойся». Саме цим і відрізняється емпатія від жалю. І тут виникає резонне питання: навіщо ж потрібно розвивати емпатію, адже на перший погляд у цього явища більше мінусів, ніж плюсів.

І правда, занадто вразливий і емоційна людина може приймати проблеми інших занадто близько до серця і, як наслідок, підвищується його власна тривожність, він не спить ночами, нервує, стрессует. Так недовго і захворіти.

Однак, якщо копнути трохи глибше, можна побачити, що эмпаты мають багато переваг перед людьми «байдужими». Тому розвивати емпатію необхідно з ряду причин:

  • людям, які не приховують свої емоції, відкритим, розуміючим, набагато легше знайомитися і підтримувати теплі стосунки;
  • эмпаты здатні «зчитувати» інформацію з співрозмовника, підлаштовуючись під його емоційний стан, тим самим вони відмінно розташовують до себе і, як правило, завжди досягають поставлених цілей;
  • люди з розвиненою емпатією набагато рідше вступають у конфлікти – більш того, вони можуть передбачати їх виникнення і не допускати «загоряння»;
  • эмпаты знають, як правильно почати розмову, як повернути його в потрібне русло, як навести співрозмовника на потрібну думку, вони здатні мотивувати, вести за собою, «заражати» ідеями, ентузіазмом.

yak rozvinuti empat yu rozvitok u doroslogo za dopomogoyu vprav yak rozkriti v sob zdatnost do sp vchuttya navichki empatov 3 - Як розвинути емпатію? Розвиток у дорослого за допомогою вправ. Як розкрити в собі здатності до співчуття? Навички эмпатов

Крім того, розвиток емпатії необхідно багатьом людям в силу особливостей їх професії:

  • HR-менеджерів;
  • психологам і психотерапевтам;
  • акторам;
  • працівникам сфери торгівлі;
  • менеджерам по персоналу;
  • вчителям і багатьом іншим.

Як емпатія допомагає у професійній діяльності? Все дуже просто.

  • Вміння розпізнавати почуття іншої людини і правильна, своєчасна реакція на них є запорукою успішної комунікації.
  • Емпатія є найважливішим аспектом будь-якої розробки, спрямованої на суспільне споживання, починаючи від впровадження нового продукту до політичної концепції. Саме з її допомогою можна виявляти людські потреби.
  • Проведення переговорів, погашення конфліктів як усередині компанії, так і при взаємодії співробітників з клієнтами, неможливо без розуміння почуттів і потреб інших людей.

Вміння заспокоїти розлюченого або розсердженого людини не порожніми «черговими» фразами, а перейнявшись його емоціями, – це вищий пілотаж. Емпат завжди зуміє налаштуватися «на хвилю» співрозмовника і підбере саме ті слова, які того необхідні в даний момент.

yak rozvinuti empat yu rozvitok u doroslogo za dopomogoyu vprav yak rozkriti v sob zdatnost do sp vchuttya navichki empatov 4 - Як розвинути емпатію? Розвиток у дорослого за допомогою вправ. Як розкрити в собі здатності до співчуття? Навички эмпатов

Як навчитися?

Щоб розвинути в собі необхідні навички і стати эмпатом, необхідно щодня тренуватися. Існує безліч методик, які можуть допомогти розкрити в собі здібності эмпата або підсилити наявні задатки. Ось деякі з них.

  • Для початку почніть… відчувати. Так, так, ви не помилилися – самим першим кроком на шляху до розвитку емпатії стане відстеження власних відчуттів. Наприклад, ви прокинулися вранці і, ще не відкривши очі, починаєте «промацувати» простір навколо себе. Що ви відчуваєте? Які думки при цьому приходять у вашу голову? Яке ваше фізичний і душевний стан? Після того як ви навчитеся відчувати самого себе, можете переходити на інших людей. Ось ви зустріли знайомого або до вас на вулиці звернувся сторонній – спробуйте вловити його емоційний стан. З першого разу навряд чи вийде, але постійна практика дасть відмінний результат.
  • Спостерігайте за навколишнім світом, людьми, тваринами, птахами, рослинами. Намагайтеся сприймати емоції кожного індивідуума. Ось біжить собака – як вам здається, вона разозлена? Чимось зайнятий? Перелякана? Постарайтеся вгадати по ряду ознак. Сидячи в громадському транспорті або стоячи в черзі, дивіться на людей. Відстежуйте їх міміку, відзначаючи про себе, що ось цей чоловік, схоже, чимось стурбований, а та дівчина перебуває в передчутті радісної події. Виділяйте і запам’ятовуйте ознаки, за якими ви зробили такі висновки.
  • Важливу роль у розкритті здібностей эмпата відіграє духовний розвиток. Приділяйте час літературного читання, перегляду кінофільмів – особливо в цьому плані хороші картини, засновані на реальних подіях, а також психологічні трилери і драми, які змушують думати, вгадувати причини, що спонукали героїв вчинити так чи інакше, їх емоції. Незайвим буде проходження марафону саморозвитку, самопізнання.
  • Любіть своє тіло. Емпатія найкраще виражена у людей, що стежать за своїм здоров’ям і віддають перевагу корисну їжу, спорт, прогулянки, заняття йогою, медитації.
  • Проявляйте доброту до всіх живуть, випромінюйте спокій і радість, любіть навколишній світ і ставитеся до нього дбайливо, з вдячністю.

На тонкому рівні це відкриє ваші вищі чакри і подарує здатність до виявлення почуттів будь-якої живої істоти.

yak rozvinuti empat yu rozvitok u doroslogo za dopomogoyu vprav yak rozkriti v sob zdatnost do sp vchuttya navichki empatov 5 - Як розвинути емпатію? Розвиток у дорослого за допомогою вправ. Як розкрити в собі здатності до співчуття? Навички эмпатов

Кращі вправи

Зрозуміло, будь-які тренування – в тому числі і з розвитку емпатії – краще починати в дитячому віці. Однак можна підвищити її рівень і у дорослої людини шляхом регулярного виконання нехитрих вправ.

  • Вгадування емоції. Виконується групою людей. Кожному гравцеві видається листок паперу з певною емоцією (злістю, радістю, сумом, гнівом, подивом, роздратуванням), після чого він повинен так зобразити її, щоб інші вгадали.
  • «Дзеркальне відображення». Виконується попарно. Дві людини стають один навпроти одного, один грає роль дзеркала, а інший «виглядає» в нього і показує різні жести і міміку. Завдання «дзеркала» – повторити показане.
  • «Телефонна розмова». Розігрується в парі. Один учасник прикидається, що говорить по телефону, але слів не промовляє, а лише за допомогою емоцій і виразу обличчя намагається донести до іншого суть розмови, а той повинен зрозуміти, про що йде мова.
  • «Картина двох художників». Пара гравців береться за олівець і, не змовляючись, малює довільну картинку: деревце, кошеня, будиночок. Метою вправи є научіння парній роботі, передбачення дій партнера.
  • Передаємо почуття по колу. Групове заняття. Всі учасники повинні сісти поруч один з одним, утворивши щільний круг. Суть вправи полягає в передачі якого-небудь почуття по колу без використання слів, лише дотиком. Коли всі «отримають» почуття, кожен повинен буде висловитися з приводу того, яке почуття він отримав і яке передав. В результаті буде ясно, хто зміг вгадати правильно, а через кого сталося спотворення.
  • Розуміння емоційного стану сторонньої людини. Вправа також проводиться в групі. Ведучий виходить із кімнати, в якій сидять інші учасники, кожен з яких за допомогою міміки зображує і утримує на обличчі якусь емоцію. Далі ведучий заходить і починає вгадувати, хто яке почуття зобразив. Той учасник, чиє емоцію не вдалося розпізнати, стає новим ведучим.

yak rozvinuti empat yu rozvitok u doroslogo za dopomogoyu vprav yak rozkriti v sob zdatnost do sp vchuttya navichki empatov 6 - Як розвинути емпатію? Розвиток у дорослого за допомогою вправ. Як розкрити в собі здатності до співчуття? Навички эмпатов

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Металеві мийки для кухні (22 фото): особливості залізних кухонних раковин, огляд алюмінієвих і оцинкованих моделей. Як вибрати?

Дві головні складові робочої зони на кухні – плита (варильна панель) і мийка. Раковина призначена для миття овочів, фруктів, посуду, рук. Вона вважається незамінною помічницею господині. Вибираючи кухонні мийки, важливо […]
metalev miyki dlya kuhn 22 foto osoblivost zal znih kuhonnih rakovin oglyad alyum n vih ocinkovanih modeley yak vibrati 1 - Як розвинути емпатію? Розвиток у дорослого за допомогою вправ. Як розкрити в собі здатності до співчуття? Навички эмпатов