Як не заразити дитину, немовляти і сім’ю грипом, якщо хворіє мама?

Профілактика грипу у дітей.

Грип — це небезпечне інфекційне захворювання, з якими стикаються мешканці нашої країни в період міжсезоння. Захворіти буває досить просто, а от уберегтися від вірусу набагато складніше. У цій статті ми розповімо, як зробити, щоб мама не заразила дитини грип.

Хворію грипом — як не заразити дитину?

Взагалі, грип сам по собі — вірусне захворювання, яке небезпечно не своїм впливом на організм, а наслідками. Це пов’язано з тим, що дуже часто, після того як дитина перехворіла грипом можуть спостерігатися ускладнення з серцем, суглобами або іншими життєво важливими органами. Саме тому простіше попередити хворобу, ніж займатися її лікуванням.

Відповідно потрібно приділити багато уваги профілактиці. Кращим засобом профілактики є вакцинація. Однак краще її зробити вчасно, зазвичай здійснюється в жовтні або вересні. В залежності від того, коли очікується епідемія грипу. Якщо ви не встигли зробити щеплення, або з якихось причин не хочете робити щеплення, необхідно дотримуватися інших правил профілактики.

Хворію на грип, як не заразити дитину:

  • Загартовуйте дитини
  • Водите малюка гуляти на вулицю
  • Намагатися їсти продукти, що підвищують імунітет

Звичайно, дорослі переносять грип досить складно, однак дитина страждає більше. Це пов’язано з тим, що всі запальні процеси, а також вірусні збудники, які потрапляють в організм дитини, розвивається реактивний швидкістю, набагато швидше, ніж у дорослих. Відповідно діти хворіють набагато сильніше, часто грип супроводжується температурою, підвищенням її до 40 градусів, сильною блювотою. Саме тому необхідно забезпечити не лікування, а максимально відгородити дитину від спілкування з хворим родичем.

Грип годуючої мами — як не заразити малюка?

Іноді досягти цього складно, особливо в тому випадку, якщо мама проживає разом з дитиною, а дитина грудного віку. Складніше виглядає ситуація, якщо мама годує дитину груддю, це зводить ризик захворювання до 100 відсотків.

Грип годуючої мами, як не заразити дитину:

  1. Справа в тому, що грип передається не тільки повітряно-крапельним шляхом, але ще й через руки або тіло. Таким чином, мати може чхати, кашляти, частинки слини можуть потрапляти на груди або тіло, яке дитина може випадково захопити ротом під час лактації.
  2. Ніхто не говорить, що потрібно повністю відмовлятися від грудного вигодовування, однак якщо це можливо, то краще всього зціджувати молоко чистими руками, протираючи їх антисептиком або антибактеріальним засобом.
  3. Краще всього, якщо годувати дитину з пляшечки або ложечки буде хтось із здорових родичів. Мамі ж краще в цей час відмовитися від спілкування з дитиною або звести його до мінімуму.
  4. Необхідно, щоб дитина спала в окремій кімнаті. Якщо з якоїсь причини це неможливо, то допускається покласти дитину поруч біля себе на ліжку. Краще всього, якщо він буде спати в окремому ліжечку. Пам’ятайте, що віруси і бактерії відмінно розмножуються у вологому і задушливому приміщенні.
  5. Два рази в день, вранці і ввечері відкривайте балкон чи вікно для провітрювання приблизно на 15 хвилин. В цей час дитина виноситься з кімнати в інше приміщення, щоб його не протягнуло. Після цього необхідно зробити вологе прибирання, щоб повністю прибрати бактерії.
  6. В деяких джерелах рекомендується додавати у воду під час миття підлоги хлорку. Однак у деяких дітей при вдиханні парів хлору може спостерігатися задуха, у тому числі сильний кашель, і навіть алергічні реакції.
  7. Тому краще всього малюка грудного віку відгородити від подібної процедури, скористатися іншими способами дезінфекції приміщення. Можна скористатися кварцуванням. Хоча в більшості випадків буде достатньо застосування фітонцидів, як аромамасел для лампи і зволожувачів повітря.

Профілактика зараження грипом

Існує маса профілактичних заходів, які використовуються для того, щоб перешкоджати зараження дитини на грип. Для цих цілей необхідно провітрювати приміщення 2 рази в день, вранці і ввечері. Обов’язковою є вологе прибирання, яка дозволяє прибрати пил, а також сприятливе середовище для розвитку вірусів і бактерій. Крім того, намагайтеся весь час носити маску.

Профілактика зараження грипом:

  • Зверніть увагу, що її найкраще змінювати кілька разів на день. Це пов’язано з тим, що у вологому середовищі при надіванні маски і її носінні більше, ніж 4 години, усередині шарів тканини розмножуються мікроорганізми і віруси, що може збільшити шанс зараження дитини вірусами і бактеріями.
  • Попросіть своїх здорових родичів доглянути дитини в період вашої хвороби. Якщо це неможливо, намагайтеся кілька разів на день протирати руки антисептиком або обполіскувати хлоргексидином. Обов’язково виділіть для себе рушник, а також посуд.
  • Це необхідно, щоб всі мешканці та родичі не користувалися вашим посудом, що зведе до мінімуму ризик зараження. Ручки краще всього обробляти розчином хлорки або хлоргексидину. Існують різні антисептики для того, щоб обробляти посуд і дверні ручки в приміщенні, де знаходиться хворий.
  • Намагайтеся під час хвороби, якщо у вас є немовля, спати в окремій кімнаті. Якщо це неможливо, потрібно відселити дитини в окрему ліжечко, щоб збільшити відстань між вами і малюком.

Грип у мами — що робити?

Зверніть увагу, що перешкоджати захворювання можна за допомогою певних процедур. Намагайтеся кілька разів на день промивати ніс і горло сольовим розчином. Це допоможе прибрати велику кількість вірусів з організму і прискорити одужання.

Грип у мами, що робити:

  • З метою профілактики, якщо дитина не дитина, а дошкільного та шкільного віку, допускається робити сольові промивання носа і горла. Обов’язково зволожувати ніс здоровій дитині сольовим розчином.
  • Для цих цілей можна скористатися препаратами, що містять інтерферон, які є профілактичними і перешкоджають зараження дитини на грип. Для профілактики можна давати деякі противірусні препарати.
  • Серед них можна виділити Исмижен, Эргоферон, Афлубін. Це препарати, які можна давати з метою профілактики, вони дуже добре допомагають і сприяють швидкому одужанню, а також дозволяють знизити ризик зараження грипом.
  • Крім того, такі ліки дозволяють дитині перехворіти грипом в легкій формі, перешкоджаючи появі ускладнень.
  • Деяким малюкам із-за зниженого імунітету, рекомендовано робити профілактичні щеплення та вакцинації. Перед сезоном грипу і розпал епідемії, порадьтеся з лікарем педіатром, можливо, він призначить ефективні вакцини, які будуть перешкоджати зараження.

Захворіла на грип, як не заразити дитину?

У час, коли ви хворієте на грип, щоб дитина не заразився, має сенс давати малюкові не тільки противірусні профілактичні препарати, але ще і вітаміни. Адже вітамінні препарати зміцнюють імунітет і знижують ризик появи інфекції, а також зараження дитини грипом кілька разів.

Захворіла на грип, як не заразити дитину:

  • Має сенс давати такі ліки в тому випадку, якщо в школах та дошкільних навчальних закладах спостерігаються спалахи грипу і гострих респіраторних недуг. В основному вони передаються повітряно-крапельним шляхом і через користування загальною посудом, а також іграшками.
  • Діти набагато швидше заражаються один від одного грип, ніж співробітники офісів. Це пов’язано з тим, що малюки контактують один з одним набагато більше, тому ризик заразитися дуже високий. Якщо є можливість, то в період епідемії не водіть дітей в сад, щоб знизити ризик зараження.
  • Деякі батьки думають, що чим більше дитина хворіє, тим краще, і у нього виробляється імунітет. Але справа в тому, що вірусів грипу величезна кількість, в тому числі і гострих респіраторних недуг.
  • Кожен рік ці віруси мутують, тому ймовірність того, що дитина перехворіє повторно тим же вірусом дуже низька. Відповідно найкраще зміцнювати імунітет дитини, для того щоб перешкоджати розвитку вірусу в організмі малюка.

Якщо є можливість, і ви знаєте, що вірус грипу небезпечний і викликає ряд ускладнень, має сенс відмовитися на деякий час від відвідування дошкільного закладу. У школах часто організовують карантини, щоб перешкоджати поширенню інфекції, і виникнення епідемій грипу.

ВІДЕО: Як не заразити дитину грип?

<

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Як зв’язати красиві следка гачком жіночі, чоловічі і дитячі: схеми з описом, покрокова інструкція для початківців. Як зв’язати следка гачком прості, без шва, з візерунком, високою п’ятою, з квадратів, шестикутників, ажурні, стовпчиками з накидом, з повстяною підошвою, теплі, кеди, стилем Печворк, туніським гачком?

У даній статті ми розглянемо як в домашніх умовах створити чудові затишні следка, зв’язані гачком. Следка – це майже тапочки або короткі шкарпетки. Капронові следка, як правило, ми носимо з […]
10647 1024x640 - Як не заразити дитину, немовляти і сім’ю грипом, якщо хворіє мама?