Як керувати людьми без зайвого контролю

kak upravlyat lyud mi bez lishnego kontrolya 1 - Як керувати людьми без зайвого контролю

Уолтер Чен, засновник і виконавчий директор iDoneThis (інструмент для постійного обміну успішним досвідом з колегами своїми досягненнями в роботі), розповів про нову практику побудови ієрархії, яка докорінно відрізняється від звичної нам моделі, але вже непогано себе зарекомендувала в творчих колективах.

Однією з новітніх і вже успішно себе зарекомендували схем побудови системи управління є холократия. Це структурована система менеджменту, зміст якого коротко можна описати як розподілене лідерство.

Не варто думати, що в подібних структурах немає звичної нам ієрархії. Вона присутня, але має значні відмінності. Головне з яких полягає в динамічному перерозподіл обов’язків.

Ден Пінк, автор бестселерів про мінливому світі корпоративних структур, зауважує, що «талановиті люди потребують організаціях набагато менше, ніж організації в талановитих людях». Кращі кадри уникають роботи в стартапах, тому що не хочуть слідувати покроковим інструкціям і нескінченно стверджувати кожну деталь. Їх мета — швидке зростання, відсутність стереотипів та правил.

А якщо ваша мета — такі кадри все ж у свій бізнес дістати, то має сенс прислухатися до порад автора, який пропонує три способи поступового перестроювання на нову систему ієрархії.

1. Керувати людьми, а не проектами

Для створення атмосфери повноцінного самоврядування потрібно позбутися бюрократії і неефективних завдань.

В першу чергу навчити співробітників розставляти пріоритети, зміцнювати їхню віру в себе і команду. Замість нескінченного потоку нових завдань дати людям поле для маневрів і можливість бути в постійному русі.

2. Зробити інформацію доступною

Якщо співробітники забезпечені повним обсягом необхідної інформації, потреба постійно давати їм завдання відпаде сама собою.

Приміром, у мультимільйонної компанії по виробництву ігор Supercell дана методика впроваджується за допомогою щоденних листів з ранку зі статусом проекту та інформацією про прибуток. Таким чином, не тільки верхівка компанії, але і кожен працівник може зорієнтуватися в тому, що відбувається.

3. Використовувати можливості співтовариства

Якщо на перший погляд відсутність менеджменту здається загрожує хаосом, то варто зрозуміти, що організаційний порядок без звичної системи субординації зовсім не «плоский» — це мережа, в якій «всі розмовляють з усіма». І тут важливо вибрати правильні комунікаційні канали для поширення інформації серед співробітників. Адже всередині колективу, як правило, все значно краще шефа обізнані, хто успішний, а хто ухиляється від роботи, адже вони стикаються з людьми кожен день.

Як показує практика, коли рівноправні працівники в самоврядних командах контролюють «нагороди» один одного (підвищення зарплат, бонуси і просування по сходах), індивідуальна і командна продуктивність поліпшується.

Цікаву знахідку в цьому плані використовує компанія Shopify (комерційна платформа онлайн-продажів). У них є внутрішній інструмент — Unicorn, який допомагає працівникам заохочувати один одного за хорошу роботу і підтримку. Дана інформація є відкритою, що допомагає менеджерам знайти підхід до кожного.

Принцип управління людьми, а не проектами передбачає аналіз корпоративної культури і застосування відповідних інструментів і процесів.

Можливість сказати «Я сам собі менеджер» замість «Я просто чийсь підлеглий» призводить до приголомшливим змін у свідомості працівників.

Люди чудово виконують роботу, коли їм довіряють, дають свободу і можливість усвідомити свою значущість у компанії.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Як все встигати неорганізованого людині

Марія Храпачева Автор Марія Храпачева Студія “Далі по тексту” Керівник, музикознавець, психолог для дорослих, редактор, музкритик, журналіст Є люди, чиє життя впорядкована схоже архітектурного конструктивізму (паралелепіпеди багатоповерхівок), а є – […]
kak vse uspevat neorganizovannomu cheloveku 1 - Як керувати людьми без зайвого контролю