«Вписатися» в нову кар’єру: Чому ніколи не пізно шукати себе в професії

vpisat sya v novuyu kar eru pochemu nikogda ne pozdno iskat sebya v professii 1 - «Вписатися» в нову кар'єру: Чому ніколи не пізно шукати себе в професії

Робін Блек почала писати і видаватися після 40 років і вона вважає, що починати нову кар’єру — ніколи не пізно. Більш того, «пізній старт» має свої плюси.

Я став літератором у 43 роки і це було дуже забавно: я була «молодим, подаючим надії автором», при тому, що моїх ровесників серед «молодих що подають надії» було, м’яко кажучи, зовсім небагато. Але це не означає, що починати робити те, що вам подобається, потрібно «вчасно або ніколи» — по всьому світу повно людей поважного віку, які є «молодими та подають надії» лікарями, вчителями, інструкторами йоги та кондитерами, пекущими капкейки.

Труднощі

Досвід робить нас іноді трусами. Потрібно достатньо сміливості, щоб «вписатися» в нову кар’єру, коли тобі за 30, 40, 50 або 60. «Ніхто не буде сприймати мене серйозно», — кажуть люди. Або: «Як я зможу конкурувати з молоддю?» Або: «У мене ж іпотека!» Я хотіла б сказати, що все це відмовки, але немає. Я пам’ятаю, коли після 40 стала говорити людям, що почала писати книги. А вони поблажливо посміхалися і говорили: «Круто!» або знітилися і міняли тему розмови. Кар’єрний розворот в середині життя зажадає від вас серйозного ставлення, щоб несерйозне ставлення інших людей не збило вас з вашого шляху. Так, всі кажуть, що мами-домогосподарки так само здатні на чудеса професіоналізму, як і жінки, все життя будували кар’єру, але якщо ви скажете, що останні 15 років провели, виховуючи своїх дітей, люди будуть сумніватися у вашому IQ.

Переваги

Але у людей з кар’єрою на «пізній старт» є перевага: коли ви вже трошки пожили, ви не так залежні від того, що там про вас думають люди. У 40 вам наплювати на тих, хто хоче вас образити, а в 50 ви вже й самі дасте міцно здачі без зайвих мук совісті. Це найкращий час, щоб зважитися робити те, на що інші можуть подивитися скептично.

Що до конкуренції з молодими, тут багато хто вважає, що є сфери, де вік ні при чому. Наприклад, література: ми ж не спортсмени, ми працюємо мізками. Але ви не повірите, скільки є можливостей (я про гранти, конкурси, премії і так далі), розрахованих тільки на людей від 20 до 40. Несправедливо? Життя така, що поробиш. Щодо економічної відповідальності за сім’ю — теж правда, тому багато людей, що зважуються нарешті робити те, що їм подобається, тягнуть і стару кар’єру, і нову: серед моїх однокурсників по школі письменницької майстерності були і вчителі, і адвокати, і журналісти, а ось «у вільний час» вони були ще й письменниками.

Обійти всі ці нюанси нелегко, тим більше, що в кожному з нас є практично невичерпне джерело страху, який і перешкоджає нам у наших кар’єрах мрії в будь-якому віці. Коли я ще була в коледжі, моя мати стала першою жінкою-деканом в Юридичній школі Колумбії, а батько був відомим професором права. І все мені тільки й говорили про те, що який же це для мене повинен бути джерело натхнення, мені треба було піти по їх стопах і не вдарити в бруд обличчям, і так далі. І я вирішила навіть не починати. Інший дитина б, можливо, відповів наполегливої навчанням і амбіціями, щоб підтримати сімейний спадок, але я — ні. У 25 років я народила і залишила думки про професійних досягненнях.

Рухайтесь вперед!

Я підозрюю, що багато людей, які до середини життя не переслідували своїх амбіцій, пережили схожі історії в юності: або батьки були на космічній професійної висоті, або вони завжди були розчаровані своїми дітьми, або в сім’ях пріоритетом було досягнення будь-яку ціну, а невдача клеймилась ганьбою. Тому якщо ви з їх числа і вирішили нарешті взятися за нову кар’єру, вам доведеться не тільки зіткнутися із зазначеними вище проблемами, але і побороти старих демонів. Мені, наприклад, допомогла позбутися страхів психотерапія, а деяким моїм друзям — медитація.

Яким би не був ваш метод, але позбавлення від паралізуючою бездіяльності — в будь-якому випадку благо. Що б ви там надумали робити у своєму житті — робіть. Реалізуйте мрію, приймайте ризики, йдіть на ті жертви, на які готові. Іноді ви будете виглядати смішно, іноді ви будете зустрічатися з несправедливістю — на це не звертайте уваги, продовжуйте рухатися вперед.

Багато людей, дивлячись на те, що я роблю, іронізували: «Краще пізно, ніж ніколи?» А я кажу: подивіться на себе молодих і на себе теперішніх — може, краще пізніше, ніж занадто рано? А може, це і не зовсім пізно, а саме вчасно?

Джерело: oprah.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Як тепер жити: Рекомендації по відновленню після токсичних відносин

Ми не раз писали про те, як розпізнати токсичних людей з нарцисовим розладом особистості, абьюзеров, в тому числі партнерів по шлюбу, і як від них врятуватися, а ось як відновитися […]
kak teper zhit rekomendacii po vosstanovleniyu posle toksichnyh otnosheniy 1 - «Вписатися» в нову кар'єру: Чому ніколи не пізно шукати себе в професії