В Трускавець з дітьми: практичні аспекти від уродженки міста

v truskavec s det mi prakticheskie aspekty ot urozhenki goroda 1 - В Трускавець з дітьми: практичні аспекти від уродженки міста
Ольга Ільюхіна
Автор
Ольга Ільюхіна

Маркетинг-консультант

Минулого разу я розповіла про 10 ключових відмінностях між Трускавцем і Києвом. Сьогодні – час обговорити практичні моменти подорожі з дітьми.

1. Дорога. Від Києва до Трускавця — 640 км, є два варіанти транспорту: потяг чи автомобіль. Ми однозначно вибираємо поїзд, для дітей це рідкісне задоволення і пригоди, тим більше що ми легко займаємо ціле купе. Поїзд «Кобзар» (№49 і №50 назад) відходить з київського вокзалу близько 21.00, прибуває в 8.00. Вартість квитків на чотирьох (2 дорослих + 2 дітей): приблизно 800 грн. в одну сторону.

Не так давно в Трускавець почав ходити Хюндай (Інтерсіті №741), в дорозі 7 годин, приблизно з 7 ранку до 2 годин дня. Вартість квитків на чотирьох другим класом: 1 600 грн. в одну сторону. З квитками трапляються труднощі, тому краще брати заздалегідь туди і назад.

2. Проживання. Варіантів море, оскільки в останні роки курорт не надто заповнений, а нові вілли і готелі продовжують відкриватися. Найдешевший: знімна кімната (від 50 грн. у добу) або знімна квартира (100 – 200 грн. у добу). Найдорожчий: готелі «Ріксос Прикарпаття», «Міротель», «Шале грааль», новий готель «Світязь». В останньому була на екскурсії – знаходиться в самому центрі, гарний, новий, блискучий, з басейном, саунами, лікувальним підрозділом; номер на чотирьох з сніданками – приблизно 1000 грн. в добу. Крім того, є величезний вибір класичних санаторіїв радянського типу або нових вілл і готелів. Ми ж випадково зняли квартиру біля мого колишнього будинку і школи, посиливши тим самим ефект повернення на батьківщину.

Замовляючи квартиру у приватному секторі, будьте обережні. У Трускавці не завжди працює раннє бронювання. Ми знайшли квартиру за місяць до поїздки, але під час созвона за тиждень до виїзду виявилося, що квартиру вже здали «родичам» (читай «тим, хто запропонував більше»). Тому варто працювати з перевіреними людьми або агентствами, роблячи невелику передоплату і періодично созваниваясь з господарями.

3. Харчування. У місті досить багато їдалень, кафе і ресторанів. Однак, львівські тенденції відкриття яскравих і оригінальних закладів сюди поки не дійшли. Особливого захоплення ні в одному з багатьох відвіданих кафе ми не відчули. Найбільше сподобалося в недавно відкритому бістро «Рідний край» (знаходиться на вул. Стебницькій, поруч з центральною церквою Св. Миколи). У годину пік туди краще не заходити – черги величезні, а бізнес-процеси поки що не відпрацьовані. Зате години в 3 там можна смачно і недорого пообідати, практично всі страви дуже гарні, а чек на чотирьох виходив 120-160 грн.

Також зазначу смачну піцу і морозиво в італійському ресторані з київськими цінами «Dolce Vita» та українську кухню (наприклад, у вигляді хрусткого деруна, розміром у всю сковорідку з грибним соусом і фаршем) в ресторані «Гражда» на території санаторію «Карпати». Комплексне триразове харчування пропонує готель «PH-клуб» всього за 65 грн., але ми його так і не спробували.

До речі, при виборі місця для обіду ми активно користувалися підказками на Foursquare і залишали свої тіпси майбутнім курортникам.

4. Лісові дари. Гріх не спробувати багатства прикарпатських лісів, поки ви там! Малина, ожина, брусниця, суниця продаються на кожному кроці й гарні самі по собі або у вигляді домашнього йогурту (зі сметаною і цукром). Грибів теж багато – тому купуйте і готуйте або замовляйте страви з грибами в ресторанах.

5. Бювети. Головна цінність міста – вода Нафтуся – добувається відпочиваючими в двох бюветах, нижньому (старому) і верхньому. Мені до душі більше нижній, він знаходиться в старому парку, і бігати туди доведеться тричі на день. Години роботи: 7-10,12-15, 17-20. Якщо їдете лікуватися і пити воду, то на строк не менше 14 днів, а краще більше. Більш короткі курси особливого сенсу не мають. Також не забувайте про необхідність діткам акклиматизироваться, тому в перші кілька днів не плануйте особливих активностей.

6. Погода. Бігати в бювети доведеться в будь-яку погоду, тому в Трускавець не можна їхати без парасольок, дощовиків та гумових чобіт. Прогноз погоди став нашим найпопулярнішим аппом на весь час перебування.

7. Сувеніри з Трускавця. Не рахуючи традиційних магнітиків і іншої класичної сувенірки, рекомендую везти в якості подарунків сушені гриби (купуємо на місцевому базарі, зазвичай їх там море), справжню дрогобицьку ковбасу і сальтисон (беремо самий дорогий, якісний і дуже смачний), мед з крушини, малини або золотушника.

8. Розваги. Про них детально в окремому матеріалі по посиланню.

З’явилися питання, сміливо задавайте в коментарях!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Без варіантів: Чому абьюзер не гідний другого шансу

Патрік Аллан, автор колонки про проблемних взаєминах Tough Love. Який же рада чоловіки жінкам про можливість «пробачити і прийняти» партнера, распускающего руки? Краще пробачити і відпустити. При чому пробачити — […]
bez variantov pochemu ab yuzer ne dostoin vtorogo shansa 1 - В Трускавець з дітьми: практичні аспекти від уродженки міста