Тест на сексизм: Що станеться, якщо чоловік буде підписувати свої листи жіночим ім’ям

test na seksizm chto proizoydet esli muzhchina budet podpisyvat svoi pis ma zhenskim imenem 1 - Тест на сексизм: Що станеться, якщо чоловік буде підписувати свої листи жіночим ім'ям

Проблему «скляної стелі» і дискримінації жінок на робочому місці багато хто вважає надуманою, адже якщо у тебе досить компетенції і ти професіонал, то про яку дискримінацію може бути мова?». Ось і письменник і редактор Мартін Шнайдер вважав, що його колезі Ніколь Холлберг потрібно більше часу для роботи з клієнтами, тому що у неї було менше досвіду. Поки одного разу він не відправив помилково лист від імені своєї колеги.

Історія Мартіна

«Одного разу я відправив листа клієнту, що стосується його резюме, але він став просто нестерпний. Грубий, зневажливий, ігнорував будь-які мої питання», — розповідає Мартін. Йому набридло читати цей потік бруду, як раптом він помітив, що всі його листи були підписані ім’ям Ніколь, так як у них був єдиний поштову скриньку. Коли ж він знову змінив підпис, риторика його клієнта тут же змінилася, він став відповідати швидко, дякував за відмінні питання та пропозиції.

Після цього випадку Шнайдер разом зі своєю колегою Ніколь вирішили провести експеримент і протягом двох тижнів вести листування від імені один одного. «Я потрапив у пекло. Все, що я пропонував, все піддавалося питань і сумнівів. Один навіть запитав, самотній я», — розповідає Мартін.

А ось у Ніколь видалися дві найбільш продуктивні робочі тижні, тому що їй більше не було необхідності заробляти авторитет у клієнтів. «Я зрозумів, що не був краще за неї, просто у мене було це невидиме перевагу. Але найбільше мене шокувало те, що вона звикла до такого стану речей. Для неї це була частина роботи!» — поділився Мартін в своєму Twitter.

Історія Ніколь

Мартін виявився прав, для Ніколь таке ставлення стало вже справою звички, більш того, сама вона в інтерв’ю The Huffington Post пояснила, що на роботі вона стикалася з куди більш жорсткими проявами сексизму, ніж у листуванні з клієнтами. Як виявилося, бос навіть не хотів брати її на роботу, тому що вона жінка: «Він сказав мені, що отримав тисячі резюме, але вирішив спробувати дати шанс дівчині, тому що я його привабила. На моє ж питання, чому він не наймав жінок раніше, він відповів: «Ну знаєш, ми тут всі веселимося як би, і не хотілося б, щоб жінка своєю появою зруйнувала атмосферу». Той же самий начальник не вважав експеримент Ніколь і Мартіна чимось особливим і не надав значення тому, як спілкувалися клієнти з дівчиною. «Вперше за весь цей час, мені хотілося взяти його за руки і гарненько струснути, закричати йому в обличчя. Але я нічого не зробила і не заплакала, бо інакше б порушила існуючі в цій компанії правила», — ділиться Ніколь. Після інциденту вона звільнилася з компанії і залишила цю історію і свого боса-сексиста позаду: «Мене завжди буде мучити одне питання: що змушує мого колишнього начальника заперечувати існування сексизму? Навіть коли перед ним розгортаються очевидні факти, навіть коли працівник, що приносить йому купу грошей, говорить йому про це, навіть коли йому про це говорить чоловік-колега? Але я ніколи не дізнаюся цього. Я звільнилася і почалася свій власний бізнес на фрілансі. Працюючи на себе, я нарешті можу скласти броню».

Що говорять дослідження

Згідно з даними дослідників, жінки щоденно стикаються з дискримінацією на роботі. Віктор Едуардо Сойо, дослідник Центру етичного лідерства при Мельбурнської школі психології, що займається вивченням сексизму на робочому місці, називає ряд його проявів:

  • люди придумують сексистські жарти;
  • отримують сексистські листи, які згодом також сприймаються як жарти;
  • задають питання про особисте життя, зокрема про інтимне життя або сексуальної орієнтації;
  • намічають, що ви агресивні і недостатньо жіночні, якщо працюєте у чоловічому колективі.

«І я можу продовжувати цей список далі, — каже Сойо. — Суть у тому, що спектр негативного досвіду, якому піддаються жінки, неймовірно величезний».

За матеріалами: attn.com, medium.com, huffingonpost.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Неоплачувану відпустку по догляду за дітьми без обмежень

У США в рамках загальнонаціональної кампанії з підтримки жінок на робочому місці пропонують неоплачувану декретну відпустку, згідно The Onion. Тепер співробітниці можуть взяти необмежений відпустку як під час вагітності, так […]
neoplachivaemyy otpusk po uhodu za det mi bez ogranicheniy 1 - Тест на сексизм: Що станеться, якщо чоловік буде підписувати свої листи жіночим ім'ям