Що робити зі станом відчаю?

chto delat s sostoyaniem otchayaniya 1 - Що робити зі станом відчаю?
Ірина Мануковська.
Автор
Ірина Мануковська.

Художниця, засновник Manukovskaya Sky ART

Звичайне таке ранок після дня — робітника або вихідного, сонячного або похмурого, просто дні. Я прокидаюся в звичайній позі і все начебто зазвичай, крім мого настрою — його хтось поцупив вночі.

Ще з вечора я помітила скребущихся кішок, але вирішила, що це втома, турботи. І ось з ранку моє відображення в дзеркалі мене не радує: я помічаю нерівності шкіри, зайві складки, м’яті волосся. Взагалі починаю різко все помічати. Здається, що світ звернув на мене увагу і почав перевіряти на жвавість, подаючи струм несподівано, в найнеприємніші місця. Ласкаво просимо у світ глибинних психологічних криз (звичайно, завжди є ймовірність простого авітамінозу, але як доросла людина я розумію, що дуже часто у всього є причини).

Ні для кого не секрет, що в нашій підсвідомості завжди відбуваються розумові процеси, які, на думку дідуся Фрейда і інших психологів, керують нашою поведінкою. І в чомусь вони праві. Невиразна асоціація з відмовою у першому побаченні може зіпсувати весь день. Вже упевнений в собі власник заводів і пароплавів, проходячи повз школу, згадав, як його били старші, — і зустріч пройшла зім’ято, стрижень надламаний, стара рана кровоточить. Часто ці спогади настільки глибоко заховані, що нам здається, що вони з іншого життя, чужий, не нашої.

За свою чудову життя я і мої друзі побували в різних ситуаціях — і ми завжди намагалися допомагати один одному на шляху свого особистісного зростання.

Для себе роботу з психологічними кризами я розділила на три етапи, три методу рішення.

  1. Можна піддатися зневірі і почати руйнувати все навколо (нервове напруження потрібен вихід: скандал і чвари — найпростіший варіант). Але тут потрібно пам’ятати, що рани, залишені в душі, ніколи не загоюються.
  2. Можна зробити вигляд, що все добре, і фальшиво посміхатися, як голлівудська діва. Ось тільки очі будуть видавати, і тіло (воно не таке слухняне, як нам здається), і відсутнє почуття гумору. Хоча більшість неблизьких людей нічого не помітять. Ось тільки ви раптом почнете ридати у ванній або в подушку і думати, що вас ніхто не розуміє, не любить, не хоче допомогти, що всім потрібні тільки на позитиві. Найбільший мінус — ви не вирішите проблему, а затолкаете ще глибше, і вона вилізе, як айсберг перед «Титаніком», в найнесподіваніший момент. Наслідки можуть бути дуже руйнівними для особистості.
  3. Можна подивитися страху в очі. Так, це дуже страшно. Я вирішувала подібні кризи у себе і близьких друзів (як натура эмпатийная я відчуваю переживання інших майже так само, як свої). «Кракозябры» з темних куточків нашої душі виходять з тріском, намагаючись зруйнувати все навколо, щоб наш страх підтвердився. Людина так влаштована, що притягує те, у що вірить.

У вирішенні подібних ситуацій мені допомагає алгоритм чек-лист, який рекомендую своїм друзям і близьким:

  • Попередьте близьких. У цьому немає нічого соромно чи поганого, це не піддається оцінці. Просто скажіть, що вам погано і поясніть, що може вам допомогти, або просто поплачте. Головне сказати вголос. Усвідомлення — перший крок на шляху до успіху.
  • Потрібно зрозуміти природу того, що відбувається. Подібні речі, хоч і лежать на поверхні, нам самим не очевидні. Займіться чимось рутинним і простим, щоб відвернути свідомість. Послухайте підсвідомість — можуть спливти картинки, думки, асоціації. За відчуттями ви зможете зрозуміти, то це чи не те.
  • Допоможіть своєму тілу. Поїжте здорової їжі, іноді допомагає гостреньке. Якщо чувтсвуете, що немає сил — солодке або м’ясо будуть до речі. Прогуляйтеся в парку, прийміть контрастний душ, попартеся в лазні або сауні (потрібна висока температура, звичайний СПА не підійде, тільки хардкор), викупайтеся. По суті, це теж рутина, але відволікаюча, з приємним физиолигическим ефектом — ми допомагаємо організму зняти стрес.
  • Поспілкуйтеся з людиною, якого ви вважаєте мудрим, добрим, якому довіряєте. Психологи нам допомагають тим, що дивляться на ситуацію з боку, задають навідні справи. Допомагають зірвати завісу з нашого страху. Хороший друг може виручити вас і тут, адже він знає вас і ваше життя. Друг повинен вас любити, але не шкодувати. Вам потрібно не плече, а хороший асенізатор.

Лікування старих ран схоже на процес народження — може викликати неприємні і навіть болючі відчуття, але потім ви зможете побачити всю красу світу, сприйняти його нові фарби. Вам стане легше, як ніби ви зняли обладунки або відрізали повідець, який вас тримав. Людина здатна змінити не тільки навколишній світ, але і себе. Давайте починати з малого

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Прикласти до рани: Неглянцевая правда про грудному вигодовуванні

Радості материнства зазвичай ілюструють ідилічною картинкою мами і дитини, які злилися в одне в процесі годування. Про те, наскільки реальність може бути від цього далека, і не варто обманювати глянцем […]
prilozhit k rane neglyancevaya pravda o grudnom vskarmlivanii 1 - Що робити зі станом відчаю?

Вам может понравиться