Що буде, якщо пропустив ранковий або обідній намаз, коли можна заповнити пропущений намаз?

У даній статті ми розповімо, що робити, якщо був пропущений намаз, як його заповнити і коли це робити не обов’язково.

Кожен мусульманин повинен молитися 5 разів на добу. Однак, бувають такі ситуації, коли доводиться вимушено або навмисно відмовитися від читання намазу. Люди, які прийняли іслам, часто запитують, що буде якщо пропустити намаз, можна заповнювати і як це робити? Взагалі, звичайно, більшість ісламських богословів говорять про можливість відшкодування намазу, пропущеного з поважних причин. Іноді намаз можна не заповнювати.

Що буде, якщо проспав і пропустив ранковий намаз?

В житті трапляються різні ситуації і проспати намаз може кожен. Від цього ніхто не застрахований. В такому випадку, якщо пропустив намаз, важливо його як можна швидше заповнити. Справа в тому, що проспати — це не поважна причина і вона є гріхом. Так що для початку людина повинна покаятися і тільки потім заповнювати свій борг.

Деякі стверджують, що за невиконаний намаз може не віддавати борг. Замість цього можна зробити добру справу, наприклад, подати милостиню. Однак, пророком Мухаммадом було озвучено наступне: «Хто проспав обов’язковий Намаз або пропустив його через забудькуватість, то нехай виконує його, коли згадає. І за це ніякого іншого спокути».

Більш того, ісламські вчені сходяться на думці, що за пропуск намазу без поважної причини, обов’язково потрібно покаятися. Він зобов’язаний повернути борг, як тільки це стало можливо і без зволікання. Навіть сто добрих справ не покриють боргу.

Чи можна відшкодовувати ранковий намаз з обіднім?

Якщо пропустив намаз людина вранці, то нерідко постає питання — чи можна заповнювати його ввечері? Насправді, навмисно переносити молитву не можна. Важливо заповнити борги, як тільки про це згадав. В іншому випадку він чинить гріх. Наприклад, можна прочитати намаз в дорозі, на прийомі у лікаря і так далі. Черговий намаз повинен бути здійснений до настання наступного!

Виходить, що поєднати два намазу відразу не вийде. Так зробити не можна. Важливе дотримання послідовності. Так що, як тільки з’явилася можливість прочитати молитву, обов’язково зробіть це. Ще можна молитися на сході і заході сонця. Єдине виправдання, яке прощає гріх — це просто незнання коли молитися.

До речі, якщо час обіднього намазу вже настало і ви моліться до церкви, то з усіма спочатку прочитайте покладений по порядку намаз. Після завершення служби читається каза і заповнюється вже пропущений намаз. Це дозволить вам повернути борг.

Читайте також: «Чим мусульманські суспільні і сімейні порядки відрізняються від християнських?»

Коли буває можна пропустити намаз?

Багатьом цікаво, якщо пропустив намаз, можна було це зробити? По суті, відкладання намазу завжди є гріхом. Незважаючи на те, що проспати намаз можна і причина буде поважною, вона все одно вимагає відшкодування намазу.

Якщо ж звернутися до інших аргументам та доказам, то з’ясується, що є й інші поважні причини для молитви пропуску.

Жінки під час менструації (хайза) і нифаса звільнені від читання молитов. Їм не треба відшкодовувати пропущені намази за цей час. Крім того, пропустити намаз можуть і ті, хто раніше був невірний або одержимий джиннами. Відразу ж після зцілення людина повинна починати молитися, але поки він одержимий, він нічого не повинен.

Якщо людина знаходиться без свідомості або одержимий довше п’яти намазів, то він звільняється від них. В іншому випадку він відшкодовує кожен пропущений намаз.

Дозволяється відкласти намаз і в ситуації, коли є реальна загроза з боку ворога. Крім того, поважною причиною є небезпека для життя дитини. Тоді звільняються від молитви як акушерка, так і мати, яка народжує.

Коли можна не відшкодовувати пропущений намаз?

Деякі цікавляться, чи є можливість не відшкодовувати, якщо пропустив намаз з поважної причини? Пророк Мухаммед стверджував, що людина зобов’язана відшкодовувати кожен пропущений намаз і навіть неважливо, що послужило причиною пропуску. Важливо дотримати всі правила відшкодування та відпрацювання.

Як ми вже сказали, якщо людина молиться в неправильній послідовності просто по незнанню, то він може залишити все як є. Що стосується інших, то вони повинні читати молитви як тільки згадують про них.

Ті намази, що пропускаються навмисне, можна не відшкодовувати, але замість цього треба обов’язково покаятися перед Всевишнім. Якщо намаз не був здійснений, тому що чоловік перебував у дорозі, то він повинен бути проведений відразу ж після приїзду. До речі, дозволяється прочитати і скорочену молитву.

Відео: Потрібно відшкодовувати пропущені намази?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Прикмети про дрібні монети: трактування. Прикмети про дрібниці: які монети вважаються амулетами на удачу?

Як будь-які народні прикмети та повір’я, монетки також несуть у собі безліч щасливих і не дуже ознак. Та візьме з ними пов’язано, напевно, найбільшу кількість, адже гроші супроводжують людину здавна, […]
10647 1024x640 - Що буде, якщо пропустив ранковий або обідній намаз, коли можна заповнити пропущений намаз?