Розваги в Трускавці для великих і маленьких

razvlecheniya v truskavce dlya bol shih i malen kih 1 - Розваги в Трускавці для великих і маленьких
Ольга Ільюхіна
Автор
Ольга Ільюхіна

Маркетинг-консультант

Які 10 речей, здатних здивувати і порадувати столичних жителів, можна посмакувати у Трускавці, ми вже з’ясували. Сьогодні поговоримо про те, що в Трускавці на перший погляд не так вже й багато розваг для сімей з дітьми, адже в основному сюди їдуть лікуватися люди старшого віку. Тому і ритм курорту неспішний, спокійний і незвичний для киян. До обіду в місті панує одне єдиное розвага — процедури, в цей час на вулицях порожньо і тихо. Але якщо постаратися, то можна знайти заняття і для батьків, і для дітей на кожен день.

Пропоную наступні варіанти времяпрепровожденя.

1. Прогулянки по місту і за містом. Трускавець — містечко маленьке і красивий, навіть за тиждень ви не раз пройдете його вздовж, впоперек і навколо. Не забудьте зручне взуття, тому що на шпильках по трускавецьким гірках не набігаєшся. Найсміливіші можуть поринути в ліс і гори, але тільки в чоботях, так як в лісах багато змій і мокро майже завжди. Максимум руху на свіжому повітрі — запорука успішного оздоровлення і підсилюючий фактор для дії мінеральних вод.

2. Озер у Трускавці два – ось вам два маршрути. Питне озеро з прекрасним видом на гори можна побачити, гуляючи по окружній дорозі в районі санаторію «Карпати», а ось прохід до нього, на жаль, нещодавно закрили. Бориславське озеро знаходиться зовсім недалеко, по дорозі, природно, на Борислав. Раніше там активно купалися відпочиваючі, в цей раз ми застали там лише одного сміливця-плавця.

3. Для дітей є батути і лабіринти (біля бюветів). Вартість в цьому сезоні — 20 грн за 15 хвилин або зі знижкою за абонементом. Час контролюється дуже строго.

4. Орендувати велосипеди для великих і маленьких можна біля нижнього бювету. Приємно покататися по парку, 30 грн за півгодини.

5. У місті є два музеї: Музей історії міста-курорту Трускавець і Музей Біласа М.. Перший варто відвідати всім разом, а якщо малюки почнуть нудьгувати, їх можна надіслати на другий поверх — на виставку метеликів. Другий повинен сподобатися і дорослим, і дітям, тому що там ви побачите прекрасні гобелени і веселі аплікації Михайла Біласа (йому вже 90 років і живе він у Трускавці). На інші експозиції в музеї ходити не обов’язково, але на будівлю, в якій він розташований (колишня вілла «Гопляна») зверніть увагу, воно того варто.

6. Різні екскурсії активно продають і у бюветів, і біля головної площі. Для маленьких діток є тільки два недалеких маршруту: Східниця скелі Довбуша. Їх вартість — 80-100 грн за місце. Ми їздили на скелі Довбуша (близько 70 км) і не пошкодували, дітям дуже сподобалося. Ще б, за півдня побачити гірську річку, неймовірні ландшафти зі скель, моху, переплетення букових коренів, пролізти в 22-сантиметровий прохід між скелями, пройти по неймовірним стежках, забратися на вершину скелі, покататися на конях, залізти в вибиті ще опришками в скелях приміщення. Загалом, прекрасний тур – діти в захваті, батьки вимотані до крайності. Мінуси поїздки: перший — жахливі дороги, трясти буде дуже серйозно, тому якщо є проблеми з заколисуванням — готуйтеся; другий — жахливе харчування в колибах, розташованих в межах заповідника, краще взяти з собою перекус. Важливо: зручне взуття, кросівки або чоботи.

7. Також можна з’їздити у Львів (100 км) з екскурсією або своїм ходом. Правда, в нашому випадку скелі Олекси Довбуша вразили малих сильніше, ніж «місто Лева». Ми заради інтересу поїхали на електричці (2,5 години, виїзд в 5.50), але за день дуже втомилися, тому, напевно, варто поїхати на екскурсію (пам’ятайте про дороги!) або навіть затриматися у Львові на кілька днів.

8. Церкви. Церков в Трускавці не менше п’яти, варто знайти і зайти в усі. Особливо дітям буде цікаво побувати там на свята. Наприклад, на яблучний Спас, коли всі жителі йдуть з кошиками, наповненими фруктами. Дуже рекомендую Церква Покрови Пресвятої Богородиці — там прекрасний сад і чарівний вид на місто, а для любителів старовини — ще і стародавнє кладовище (близько Дрогобицького кільця, напроти готелю «Бескид»).

9. Солодощі. Не можна пройти повз ларечка «Пляцки від Марії Миколаївни» на бульварі Ю. Дрогобича (прямо біля центральної площі), особливо якщо серед вас є ласуни. Дуже смачні пиріжки і тортики.

10. Кіно. У місті є два кінотеатри — «Злата» та «Міленіум», де сеанси проводять для груп від 4 осіб. Варто сходити і згадати, як виглядали покази років 10 тому, коли крутили плівку, а звук був — як пощастить. Квитки: 15-25 грн.

11. Зоопарк і ландшафтний парк. Приємно здивували зміни на території санаторію «Карпати». Там з’явився прекрасний парк з водоспадом від фахівців, які працюють в уманську Софіївку, а також зоопарк, в якому, крім головної достопримечательності — леопарда, є лисиця, рись, олені і купа птахів. У парку багато цікавих бронзових і дерев’яних скульптур, є величезні сонячні години. Приходьте сюди в сонячний день і разом з дітьми перевірте, як вони працюють. Також тут є одна з небагатьох дитячих майданчиків у місті та спортивний майданчик з тренажерами. З іншого боку санаторію є художня стежка під назвою «зів’яле листя», з дерев’яними скульптурами і цитатами з творів Івана Франка, тут буде цікаво школярам постарше. Вхід на територію санаторію вільний.

12. Концерти і цирк. У місцевому Палаці культури через день проходять концерти українських та закордонних зірок — Ст. Зінкевича, О. Білозір, Ст. Павлика, П. Зіброва, групи «Фрістайл» та інших. Якщо пощастить, можете потрапити і в заїжджий цирк-шапіто. Також можна з’їздити у львівський цирк.

13. Шашки і шахи біля бювету. Коли все інше випробувано, залишається тільки навчитися грати в шашки кришечками від пляшок на розфарбованих фанерках. Засідання клубу шахістів проходять щодня, біля нижнього бювету, під навісом.

14. Уроки біології. Якщо ви розбираєтеся в рослинах, то можете щодня знайомити дитину з новими представниками багатої місцевої флори. Дерева, квіти, кущі — все у вашому розпорядженні. А стільки розкішного моху прямо під ногами ви навряд чи де-то ще побачите.

15. Квести і завдання. Позмагайтеся з дітьми у вирішенні наступних завдань:

— Знайти найбільше скульптур. У Трускавці дуже багато статуй, розкиданих по парку і по місту.

— Знайти всі 16 вілл — пам’яток архітектури, зазначених на міському сайті, і сфотографуватися з ними.

— Знайти всі дерев’яні будиночки з джерелами («Марія», «Софія», «Юзя», «Броніслава», «Едвард», «Фердинанд» та інші).

— Передати привіт близьким через веб-камеру.

— Вмитися водою з джерела краси «Юзя», який знаходиться у центральному парку (а там якраз ще одна скульптура!).

Перелік можна доповнювати нескінченно. Гарного та здорового відпочинку вам! Як говориться в пісні, «Приїжджайте в Прикарпаття, приїжджайте, люди добрі, завжди будуть раді вам!».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

10 книг для розумних жінок

Розумна жінка — це не про те, як зручно влаштуватися в житті, доклавши до цього мінімум зусиль. Розумна жінка ніколи не прикинеться слабкою, тому що їй це не потрібно для […]
10 knig dlya umnyh zhenschin 1 - Розваги в Трускавці для великих і маленьких