Поза шаблону: Чому ухвалення різних поглядів і орієнтацій варто виховувати зі школи

vne shablona pochemu prinyatie raznyh vzglyadov i orientaciy stoit vospityvat so shkoly 1 - Поза шаблону: Чому ухвалення різних поглядів і орієнтацій варто виховувати зі школи

Гендерна різноманітність, яке так зачіпає українських депутатів і християнських священиків, — не міф і не вигадка сучасного суспільства. Є люди, генетика, гормони і фізіологія яких виходить за рамки типово чоловічого-жіночого. Це, приміром, люди-интерсекс або гермафродити.

Кілька днів тому придбала резонанс історія бельгійської моделі Ханни Габі Оділь, яка публічно зізналася у своїй интерсексуальности. До 29 років вона перенесла дві операції з видалення недорозвинених яєчок і реконструкції піхви, тому Ханна вирішила зробити камінг-аут, говорити про своєму тілі відкрито, щоб попередити батьків — подібні операції небезпечні, вони можуть призвести до раковим захворюванням, і не варто піддавати їм дітей тільки потім, щоб вони виглядали більш «типово», як хлопчик чи дівчинка. «Я пишаюся тим, що є интерсекс-людиною, але практика таких операцій мене обурює. Якби дорослі були з самого початку чесні зі мною, то не травмували б тим, що зробили», — заявила модель.

Згідно з даними ООН, люди-интерсекс складають до 1,7% населення, приблизно стільки ж народжується людей з рудим волоссям. Тільки їх не піддають такій стигматизації, як гермафродитів, операції над ними і ООН, ВООЗ різко засудили як порушення прав людини.

Випадок Ханни Габі Оділь — далеко не єдиний, є безліч людей з нетиповою статевою приналежністю і сексуальною орієнтацією, представників ЛГБТ-спільноти. Ставлення до них, на жаль, далеко від толерантного. Так, дівчинка-трансгендер Евері Джексон після того, як знялася для обкладинки журналу National Geographic, зіткнулася з хвилею троллінгу і агресії. У соціальних мережах її закидають звинуваченнями в різноманітних відхиленнях, говорять, що вона повинна покінчити собою, а представники християнських громад звинувачують журнал у тому, що він «похитнув авторитет бога і біблії».

Як виховувати толерантність зі шкільної лави і говорити про проблеми ЛГБТ-спільноти, розповідає консультант з освіти, вчитель, засновник освітнього проекту LelmEducation Лайла Ель-Метуи

За 20 років роботи вчителем я зрозуміла, що люди з різкими гомофобним поглядами ніби носять окуляри з червоними вікнами – хочуть, щоб все навколо дивилися на світ так само, як вони. Я намагаюся допомогти свої дітям зрозуміти інші люди можуть бачити все навколо крізь окуляри з різнокольоровими скельцями. Їм може не подобається побачене, вони можуть з цим не погоджуватися, але повинні прийняти. Як тільки ти робиш невидиме видимим, люди часто реагують дуже негативно або агресивно. Тому для гетеросексуального людини говорити про свого партнера або дружині набагато легше, ніж представникам ЛГБТ-спільноти.

Як боротися з гомофобією зі шкільної парти?

Я працюю над цим з першого дня навчального року. Використовую фото різних людей і описую їх, потім ми обговорюємо з учнями, що таке повага. З лінгвістичної точки зору, вчитель повинен розрізняти такі поняття:

  • образа і думка
  • прийняття та згоду
  • норма і нормативність
  • релігійні норми й особиста інтерпретація

Адже Я не корінний носій англійської мови, і я дуже добре пам’ятаю той збентеження, яке я відчувала, коли приїхала в Британію в перший раз. Тому я допомагаю учням спілкуватися таким чином, щоб вони не виглядали агресивними або занадто емоційними. Наприклад, вони можуть сказати «мені це важко зрозуміти» або «моя релігія не дозволяє мені з цим погодитися». Адже це ж набагато краще, ніж «бути геєм — гріх» або «це все неправильно».

Важливо, щоб учні думали, що їх слова надають певну увагу на адресатів. Якщо ви піднімаєте теми гомо-, бі-, трансфобії в класі, це не означає, що ви міняєте погляди людей. Таким чином ви розвиваєте здібності учнів висловлювати свою думку – в необидной і поважній манері. Адже всі погляди і думки однаково важливі, поки вони не ображають, не ранять іншої людини.

За матеріалами: theguardian.com, britishcouncil.org

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Як знайти правильного репродуктолога. Трилер у трьох частинах

Мене звуть Оксана Незабытовская (ім’я автора за зрозумілих причин змінено — прим. ред.). Мені 42 роки, моєму чоловікові 43, і в один прекрасний день ми вирішили, що хочемо мати дітей. […]
kak nayti pravil nogo reproduktologa triller v treh chastyah 1 - Поза шаблону: Чому ухвалення різних поглядів і орієнтацій варто виховувати зі школи