Ольга Харлан про професію спортсмена

ol ga harlan o professii sportsmena 1 - Ольга Харлан про професію спортсмена

У свої 25 років, Ольга Харлан, українська фехтувальниця на шаблях, вже стала олімпійською чемпіонкою, 4-кратною чемпіонкою світу і 7-разовою чемпіонкою Європи, а також Заслужений майстер спорту України. Кількість спортивних досягнень цієї молодої дівчини викликає захоплення і повагу. Професійний спорт — справа непроста і вимагає серйозної фізичної і моральної підготовки. Яке це-бути професійним спортсменом Ольга розповіла ексклюзивно для рубрики «Профориентиры».

Про професію спортсмена

Бути спортсменом — величезна праця і відповідальність, адже спортсмени не тільки домагаються результатів заради себе, тренера, команди, а й заради своєї країни, вболівальників. Для мене робота професійної спорстменкой полягає в максимальній віддачі і повну відсутність жалості до себе. Тільки так можна добитися успіху.

Мене віддали на фехтування майже 10 років, дітей, які молодше цього віку, в секцію тоді ще не приймали. Навчатися можна майже скрізь, зараз багато спортивних секцій – є і платні і безкоштовні – з фехтування рекомендую пошукати на сайті федерації (Національна федерація фехтування України — прим. ред.). Тут головне бажання батьків знайти підходяще заняття для дитини.

На рахунок віку — це індивідуально для кожного. Спорт для дітей – це дуже важливо, навіть якщо батьки віддадуть дитину в 9, 10 чи 12 років — вже добре.

Плюси і мінуси роботи

З плюсів можна відзначити величезну радість і гордість, коли привозиш медаль. Рідні завжди підтримують, особливо мама. З мінусів, звичайно, травми. Професійний спорт дуже болісний і це заняття не «для здоров’я».

Якими навичками повинен володіти професійний спортсмен

Професійний спортсмен повинен володіти цілеспрямованістю і наполегливістю. Не можна здаватися, якщо щось не виходить, а йти до своєї мети.

Як батьки можуть вплинути на спортивну кар’єру дитини

У мене не було такого слова для мами, як «не хочу» і «мені лінь». Навіть якщо я говорила, що хворію, мама переконувала мене піти не тренування, а потім вже хворіти. Природно, «хворіти» не було ніякого сенсу.

Мама дуже сильна людина і завжди показувала мені приклад у цьому. У мене вся сім’я спортивна, тому і мої заняття спортом дуже заохочувалися. Я за це вдячна своїм батькам – вони допомогли мені стати тією людиною, яку ви зараз бачите.

Що почитати/подивитися

На жаль, у професійного спортсмена дуже мало часу на фільми і книги – постійні збори, змагання, тренування. Я дуже активна людина, люблю слухати бадьору музику. Мене саме це надихає.

Типовий день професійного спортсмена фехтувальника

Є різні види днів, щось конкретне складно описати. Але на зборах, наприклад, у нас велику частину дня займають тренування. Вдома, коли я приїжджаю відпочити, я намагаюся виспатися, а кожен ранок починаю з зарядки – це святе.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Я для тебе чи ти у мене: Як не втратити себе в материнстві

Уляна Куликова Автор Уляна Куликова Керівник освітньої платформи Profi Space, проекту Profi Fashion Мені часто задають питання про виховання дітей. І я дуже рідко щось коментую з цього приводу, оскільки […]
ya dlya tebya ili ty u menya kak ne poteryat sebya v materinstve 1 - Ольга Харлан про професію спортсмена