Небезпечно жити біля високовольтної лінії ЛЕП, як визначити її напруга? Яке нормативне відстань ЛЕП до житлового будинку?

Лінії електропередач оточують великі міста практично всюди, але так чи безпечно знаходження біля них для людини?Це питання люди задають собі з тих пір, як високовольтні лінії електропередач увійшли в наше життя, обплутавши своїми мережами міста і села. Чи небезпечно жити біля ЛЕП? Що з цього приводу кажуть санітарні норми та правила, яке думка фахівців?

Чи небезпечно жити біля ЛЕП?

  • Фахівці відзначають, що перебування протягом тривалого часу в зоні електромагнітного поля ЛЕП в залежності від стану здоров’я людини здатне чинити несприятливий вплив на серцево-судинну систему, статеву та імунну, ендокринну та нервову системи, можливе перевищення нормального рівня вмісту лейкоцитів у крові, не виключений ризик виникнення онкологічних захворювань.
  • Людина може відчувати постійний занепад сил, стає надто дратівливим, послаблюється імунітет. Є версія про іонізації лініями електропередач частинок пилу і домішок біля них, що шкідливо впливає на роботу дихальної системи.
  • Чи небезпечно жити біля ЛЕП? Подалі від них треба триматися вагітним і дітям, людям з ослабленим імунітетом. Помічено, що у цієї категорії людей можуть виникати головні болі і підвищуватися тиск.

Є країни, в яких людина, схильний до пагубному впливу ліній електропередач, може за державний рахунок змінити місце проживання на більш комфортне в цьому відношенні.

  • Слід зазначити, що електромагнітні поля оточують людину не тільки біля ЛЕП. Їх випромінює будь-яка побутова і офісна техніка, мобільні телефони, які знаходяться набагато ближче до мозковим клітинам людини.
  • Наскільки сильно впливає таке поле на людину або екологічну систему – залежить від потужності і тривалості перебування в ньому. Крім того, промисловий струм має частоту 50 ГЦ, а людина сприймає набагато менші частоти.
  • В цілях зниження несприятливих впливів ЛЕП можуть застосовуватися екрануючі пристрої, засоби, що знижують напруженість поля в зоні розташування ліній електропередач.
  • Якщо ЛЕП розташована досить близько до житла, хорошим захистом є профнастил або металочерепиця, застосовувані при виготовленні дахів, найбільш безпечними в цьому відношенні вважаються стіни із залізобетону, які послаблюють дію радіохвиль за рахунок арматурної сітки. При цьому як сітка, так і дах повинні бути заземлені.
  • До речі, важливо знати, що рибалити біля ЛЕП категорично заборонено. І якщо біля вашої дачі знаходиться озеро з рибою, а поруч небезпечні лінії електропередач, то відмовтеся від відпочинку з вудкою.
  • Якщо людина живе біля ЛЕП або ж часто знаходиться поблизу від працюючої електротехніки і відчуває нездужання, які він пов’язує саме з впливом електромагнітних полів, йому корисно частіше виїжджати в екологічно чисті зони, розташовані поза межами дії ліній електропередач: у гори, на морське узбережжя, лісові масиви.

Існують спеціальні акредитовані лабораторії, які можуть провести відповідні виміри. Їх висновки мають силу юридичного документа. Гранично допустимою вважається напруга поля 0,5 кВ/м усередині приміщення і 1 кВ/м – для району забудови.

Чи небезпечно жити біля ЛЕП: визначення напруги в ЛЕП

  • Щоб зрозуміти, наскільки небезпечно жити біля ЛЕП і яким є безпечну відстань від ЛЕП, потрібно уважно розглянути її. Мінімальним є напругу 0,4 кВ, такі лінії оснащені невеликими прозорими ізоляторами і п’ятьма проводами.
  • 10-киловольтные лінії мають ізолятори набагато більших розмірів (їх всього 1-2) і три дроти.
  • У 35-кіловольтної ЛЕП на кожному з трьох ізоляторів закріплено по дроту.
  • 110-киловольтная лінія має на кожному з проводів по 6 ізоляторів.
  • А 150-киловольтная – від 8 до 9. Далі слідують лінії, по яких подається електрика на підстанції, їх напруга – 220 кВ, і тут число ізоляторів досягає 40.
  • У найбільш потужних лініях (330-750 кВ) число проводів від двох до п’яти, ізоляторів – від 14 до 20.

На якій відстані не можна жити біля ЛЕП: безпечну відстань для проживання

На якій відстані не можна жити біля ЛЕП:

  • Щоб уникнути ризиків, траси електромагнітних полів, які проходять такі лінії, окреслюються санітарно-захисними зонами. Їх розмір співвідноситься з класом напруги і становить від 20 до 55 метрів (у Москві ці значення становлять від 10 до 40 метрів).
  • Розрахунок відстані проводиться від стіни будинку до проводів. У межах цих зон не допускається будівництво житла, дач, будинків громадського призначення, а також розташування садів та городів.
  • Ці значення не враховують навколишній ЛЕП магнітне поле. Тому фахівці рекомендують для повної гарантії безпеки вважати відстань в десятикратному розмірі від зазначених норм.
  • Наприклад, відстань навколо ліній слабкої напруги в радіусі 100 метрів цілком достатня санітарно-захисна зона. Справа в тому, що офіційні дані щодо шкідливих випромінювань ліній електропередач відсутні, тому слід орієнтуватися на норми, встановлені документально, і на власне самопочуття.

Думки про те, наскільки небезпечно жити біля ЛЕП, різняться. Ті, хто вважає їх небезпечними, як підтвердження своєї правоти приводять статистику смертей в зонах проходження потужних ліній електропередач. Медики не в усьому згодні з таким твердженням і посилаються на свої показники і розрахунки.

Істина, як завжди, посередині: постійно перебуваючи біля опори 750-кіловольтної лінії, цілком реально відчувати нездужання. Якщо ж контакт з ЛЕП не є постійним і дотримується правильне відстань від неї – навряд чи організм буде реагувати на вплив електромагнітного поля.

Відео: Про небезпеку ЛЕП від експерта

<

Виражаємо вдячність сайту karicobs.com за надану інформацію для статті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Смачна аджика з кабачків на зиму — гостра, з перцем Чилі, томатною пастою, яблуками, майонезом, баклажанами, хріном і часником, петрушкою, зеленню, сливою, по-грузинськи, з помідорів і перцю: найкращі рецепти

Аджика давно перестала бути автентичної приправою з солі, спецій і пряних трав. У сучасній кулінарії аджикою найчастіше називають овочеві пікантні соуси. Сьогодні поговоримо про аджике з кабачків. Аджика з кабачків […]
10647 1024x640 - Небезпечно жити біля високовольтної лінії ЛЕП, як визначити її напруга? Яке нормативне відстань ЛЕП до житлового будинку?