IT-Women: Три підприємниці, змінюють status-quo жінок у світі технологій

it women tri predprinimatel nicy menyayuschie status quo zhenschin v mire tehnologiy 1 - IT-Women: Три підприємниці, змінюють status-quo жінок у світі технологій

Незважаючи на те, що в IT-сфері число жінок зростає повільно, ті, хто обирають цей напрямок, не тільки досягають успіху, але і поступово змінюють status quo жінок у світі технологій. Три героїні, про яких піде мова нижче, в їх числі.

Христина Меркандо

Компанія Ringly

Як і багато підлітків, своє захоплення технологіями Крістіна почала зі знайомства з базовими програмами, в тому числі і з Photoshop. Її цікавість і захоплення дизайном нагоді під час роботи в Hunch і eBay, і в кінцевому підсумку при запуску свого проекту у 2013 році — Ringly. Компанія Христини виробляє «розумні» кільця, що підключаються до мобільних телефонів та оперативно надають своїм власникам необхідну інформацію.

Як створювався проект

Ідея проекту народилася з моєї особистої потреби: я постійно забувала про пропущені дзвінки та призначені зустрічі, так як телефон, як правило, завжди знаходився в моїй сумочці. Я зрозуміла, що моя проблема знайома багатьом людям. Так що я почала шукати варіанти, як би поєднати технології і стильні прикраса в одному гаджеті. Технологічна частина Ringly — невидима, в кільці немає ніяких екранів, а працює вона за принципом будильника. Наша мета була створити дійсно привабливу річ, показати, що технології можуть бути стильними та модними. В негоду ви обуваете гумові чоботи, в спортзал — кросівки, а шпильки — на коктейльну вечірку. З гаджетами так само: в спортзал — фітнес-трекер, Ringly — на вечірку, а смарт-години в офіс.

Хто став найбільшим натхненням

Мій тато був інженером, мама займалася творчістю, можна сказати, виросла я у світі технологій. Поки всі мої однокласники після школи йшли грати на спортивний майданчик, я йшла додому, щоб покопатися в Photoshop. Напевно, це було у мене в крові.

Порада початківцям стартаперам

Вам потрібно зрозуміти, що буде нелегко, без наполегливості в нашій справі не обійтися. Коли я тільки починала, я взагалі не розуміла нічого в аппартном забезпечення. Але я провела невелике дослідження і знайшла інтенсивний курс, записалася і почала вчитися.

Найбільший виклик при старті свого бізнесу

Особливість Ringly — це перетин кількох індустрій. Ми не просто ювелірна компанія, ми — технологічна компанія. Нам довелося розробити додаток для iPhone, сайт — і мабуть, найскладніше — поєднати всі ці напрямки, та ще й бути в кожному з них експертом.

Кращий бізнес-порада, яку я коли-небудь отримувала

«Гни свою лінію».

Наталія Оберти Ногуера

Компанія Pipeline Fellowship

Оберти Ногуера заснувала свою компанію, щоб вирішити проблему, з якою стикаються жінки-стартапери — фінансування. Її Pipeline Fellowship допомагає жінкам в пошуку інвесторів, дає консультації, проводить навчання, а також створює мережу жінок-інвесторів, готових підтримувати проекти своїх колег.

Як народилася ідея бізнесу

У 2008 році я почала працювати з жінками, які займалися соціальним підприємництвом. Спочатку нас було шість, за два роки наша мережа зросла до 1200. Спілкуючись з багатьма з них, я зрозуміла, що питання фінансування — це та проблема, яка їх об’єднує. Чомусь суспільство звикло вважати, що якщо жінка хоче змінювати світ, вона запустить громадську неприбуткову організацію. Мені захотілося зруйнувати цей стереотип.

Хто став найбільшим натхненням

Я була запрошена в якості спікера на конференцію Women 2.0 у Сан-Франциско. Після мого виступу до мене підійшла молода темношкіра жінка. Вона дякувала мене зі сльозами на очах за те, що я говорила про проблему, яка для багатьох залишається невидимою. Вона розповіла мені, що трохи раніше брала участь в одній презентації, де відомий бізнесмен, білий чоловік-інвестор підійшов до неї і попросив її винести сміття. Вона пояснила йому, що бере участь в пітчингу. А він, навіть не вибачившись, знову став наполягати, щоб вона винесла його сміття. Досі пам’ятаю дослівно її фразу: «Для нього жінки-підприємці — це якісь невидимки. Так от ми є, просто вони нас не бачать».

Що робити, щоб змінити ситуацію

Для початку не завадило б на подібних заходах голосно задавати питання: «А де жінки?». На заходах для жінок — «Де темношкірі жінки?». На заходах для темношкірих жінок — «Де представники ЛГБТ?». Тільки так ми побудуємо інклюзивне суспільство.

Привагини Браду

Компанія Blue Oak

Компанія Браду займається проблемою переробки електроніки, зокрема металів, які використовуються при складанні смартфонів і телевізорів. Привагини народилася в Індії, дитинство провела в Омані і Нової Зеландії, а от шкільні роки — вже в Бостоні. Браду любить акцентувати, що вона «не жінка-підприємець». Вона — підприємець: «Справа ж не в тому, якого ми статі, кольору і так далі. Справа в тому, що кожен з нас може стати в житті тим, ким хоче».

Як вибирала напрямок бізнесу

Мені завжди було цікаво, як влаштований світ, мені здавалося, що наука володіє неймовірною силою. У мене є PhD в нейро, і я вважають, що нейробіологія — надзвичайно цікавий напрямок для вивчення. Коли я отримувала PhD, я познайомилася з кількома людьми, які стали моїми менторами. Разом ми почали некомерційну ініціативу в Новій Зеландії за підтримки науки. У роботі над проектом я зрозуміла, що обожнюю науку, але мені страшенно стало цікаво використовувати технології і спостерігати, яку користь від них може отримати навколишній світ. Та й не тільки користь. Виявилося, що проблема електронних відходів жодним чином не вирішувалася в США. Наша компанія може переплавити електроніку, що містить дорогоцінні метали, і відновити чистий метал — золото, срібло, мідь, паладій. Причому сам процес екологічний.

Порада початківцям стартаперам

Люди, які починають свій бізнес, часто сприймають це як сходинку у своїй кар’єрі. Але будемо чесні, це набагато більше. Це стиль життя. Я ніколи не думала, що не зможу чогось досягти, тому що я — жінка. Пам’ятаю, моя мама завжди казала: «Ти найкраща в те, що робиш, просто борись до кінця». Концентруйтеся на своїх сильних сторонах. Люди, з якими я співпрацюю, завжди шукають в своїх співробітниках одна якість — вони повинні бути кращими в тому, що роблять. Будьте кращими, тільки так ви зможете заслужити авторитет.

Кращий бізнес-раду, яка отримувала

Я пам’ятаю, як наш професор вимовив одну фразу, він сказав, що бути лідером — це значить раціонально оцінювати перешкоди, які чекають вас на шляху, і абсолютно ірраціонально вірити в свої сили і здібності їх подолати.

Джерело: refinery29.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

5 німих комедій, які можна подивитися з дітьми

Німе кіно — жанр абсолютно особливий. І, на жаль, вже давно забутий. А адже це основа основ — класика кінематографа, яку так приємно іноді згадати. У 2011 році це зробив […]
5 nemyh komediy kotorye mozhno posmotret s det mi 1 - IT-Women: Три підприємниці, змінюють status-quo жінок у світі технологій