IT-менеджер: чим займається менеджер IT-проектів або менеджер по IT-продажу? Яку сферу діяльності охоплює? Яке навчання?

it menedzher chim zayma t sya menedzher it proekt v abo menedzher po it prodazhu yaku sferu d yal nost ohoplyu yake navchannya 1 - IT-менеджер: чим займається менеджер IT-проектів або менеджер по IT-продажу? Яку сферу діяльності охоплює? Яке навчання?

Сучасний світ комп’ютерних технологій – це своєрідний сегмент ринку, одним з напрямків якого є створення і продаж програмних продуктів. Комп’ютерні програми, які найчастіше називають проектами, можуть бути стандартними і масово застосовуються в певній галузі, або ж їх потрібно виконати за завданням конкретного замовника. Над створенням програмного проекту працює команда IT-фахівців, керівником якої є IT-менеджер.

it menedzher chim zayma t sya menedzher it proekt v abo menedzher po it prodazhu yaku sferu d yal nost ohoplyu yake navchannya 2 - IT-менеджер: чим займається менеджер IT-проектів або менеджер по IT-продажу? Яку сферу діяльності охоплює? Яке навчання?

Плюси і мінуси професії

Посаду IT-менеджера в деяких компаніях може називатися «менеджер проектів» або «проект-менеджер». Як і будь-яка інша професія, робота IT-менеджера має свої позитивні і негативні сторони.

Плюси в роботі:

  • IT-менеджер володіє певною часткою самостійності і має можливість реалізувати управлінські навички;
  • посада передбачає хороші заробітки і кар’єрне зростання;
  • високий рівень затребуваності на ринку праці в Росії і за кордоном;
  • можливість самовдосконалення та отримання додаткових профільних навичок;
  • багатозадачність і відсутність одноманітності неухильно підвищує рівень інтелекту;
  • трудова діяльність передбачає велику кількість контактів і зв’язків на діловій основі.

Мінуси:

  • стислі терміни і режим багатозадачності часто провокують конфлікти і стресові ситуації;
  • нерідко доводиться співпрацювати з замовниками, які не мають знань у сфері IT-технологій;
  • зв’язок з замовником вимагається тримати цілодобово, без вихідних днів, поки проект не буде прийнято;
  • високий рівень відповідальності за якість виконання робіт і дотримання термінів.

Менеджер проектів – це найманий працівник, наділений функціями управлінця, і якщо розробник програмного продукту несе відповідальність лише за свою ділянку роботи, то менеджеру доводиться відповідати за результативність всієї команди в цілому.

Доля проекту залежить від досвіду та навичок керівника, так як саме він задає напрямок руху роботи команди програмістів-розробників.

it menedzher chim zayma t sya menedzher it proekt v abo menedzher po it prodazhu yaku sferu d yal nost ohoplyu yake navchannya 3 - IT-менеджер: чим займається менеджер IT-проектів або менеджер по IT-продажу? Яку сферу діяльності охоплює? Яке навчання?

Обов’язки

Проект-менеджер займається не тільки керівництвом командою фахівців з розробки програмного продукту. Сфера його діяльності охоплює і напрямок по продажу послуг на ринку IT-технологій.

Для того щоб успішно просувати проекти і отримувати прибуток, керівнику потрібно виконувати наступні обов’язки:

  • аналізувати ринок збуту і визначати потреби потенційного споживача;
  • з’ясовувати вимоги, що пред’являються замовниками до готового програмного продукту;
  • продумувати методи просування та шляхи реалізації проектів;
  • вміти правильно застосовувати методику ціноутворення, щоб залучити якомога більше клієнтів.

Але це далеко не все. Під час роботи над проектом, менеджер повинен вміти керувати ним на всіх етапах розробки, що передбачає виконання наступних завдань:

  • планування загальної концепції проекту, визначення кількості часу, необхідного на його виконання;
  • визначення кількості задіяних розробників, розподіл задач між ними і обсяг грошової винагороди за їх роботу;
  • організація робочого місця для виконання проекту і надання виконавцям необхідних компонентів для здійснення роботи;
  • виконання ролі сполучної ланки між замовником і командою розробників, а також вибудовування внутрішньокомандних відносин один з одним;
  • контроль роботи розробників і процесу створення продукту;
  • своєчасне вирішення проблем, що виникають в ході виконання проекту.

Робота IT-менеджера вимагає від фахівця наявності лідерських якостей та схильності до комерційної діяльності, так як обов’язки такого працівника тісно пов’язані з процесами ведення бізнесу.

it menedzher chim zayma t sya menedzher it proekt v abo menedzher po it prodazhu yaku sferu d yal nost ohoplyu yake navchannya 4 - IT-менеджер: чим займається менеджер IT-проектів або менеджер по IT-продажу? Яку сферу діяльності охоплює? Яке навчання?

Навички та вміння

Будь IT-менеджер повинен тверезо оцінювати свої здібності та можливості команди. Кандидат, який претендує на посаду керуючого проектами, повинен володіти певним набором практичних знань та навичок:

  • базис програмування та тестування програмного продукту;
  • основи економіки в сфері IT-технологій;
  • базові знання ITSM, HTML, PL-SQL, CSS, використання фреймворків для веб-розробок і вміння роботи на платформах для мобільних програм;
  • досвід управління процесами проекту;
  • навички стратегічного планування і управління робочим часом;
  • аналітичні навички та вміння систематизувати великий обсяг інформації;
  • досвід підбору персоналу, управління людьми і володіння методиками вирішення конфліктних ситуацій;
  • хороше знання англійської мови з можливістю здійснення технічного перекладу;
  • знання і розуміння бізнес-процесу, для якого клієнт замовляє програмний продукт;
  • вміння мотивувати на успішну роботу всю команду і знаходити особистий підхід до кожного працівника;
  • повага до інтересів клієнта і прагнення до виконання його потреб, пов’язаних з проектом.

Для роботи IT-менеджером мало знати економіку, вміти керувати людьми і робочими процесами. Такими фахівцями стають люди, які закінчили профільні вищі навчальні заклади за напрямами прикладна математика, інформатика, програмна інженерія. Що ж стосується управлінських знань, то їх можна додатково отримати на курсах підвищення кваліфікації.

it menedzher chim zayma t sya menedzher it proekt v abo menedzher po it prodazhu yaku sferu d yal nost ohoplyu yake navchannya 5 - IT-менеджер: чим займається менеджер IT-проектів або менеджер по IT-продажу? Яку сферу діяльності охоплює? Яке навчання?

Необхідні особисті якості

Багато проект-менеджери починали свій кар’єрний ріст з типових позицій асистента розробника або менеджера, що працює на ділянці служби підтримки та інформування клієнтів. Однак завдяки бажанням розвиватися в обраній сфері діяльності ці люди змогли досягти бажаної позиції управлінця. Безумовно, не менш важливими на цьому непростому шляху були їхні особисті якості:

  • швидке орієнтування в можливостях компанії;
  • розуміння професійної термінології, якою користуються розробники, і вміння на доступному рівні доносити суть процесів клієнту, який не має профільних знань в даній області;
  • відмінні комунікативні та організаційні навички, вміння командної роботи;
  • здатність до нестандартного вирішення складних завдань;
  • високий рівень інтелекту, самодисципліни та відповідальності;
  • хороша стресостійкість, неконфліктність;
  • прагнення до постійного вдосконалення рівня своїх знань.

Ідеальним варіантом для призначення на посаду IT-менеджера вважається спеціаліст, який у минулому мав досвід роботи розробника проекту. Він може адекватно оцінювати і відбраковувати свої ідеї, керуючись наявним практичним досвідом.

Крім того, грамотний фахівець зможе більш точно вибрати реальні терміни виконання робіт і реально оцінити вартість проекту. Такий підхід дозволить уникнути прикрих конфліктних ситуацій, що ведуть до втрати прибутку, а іноді і клієнта.

it menedzher chim zayma t sya menedzher it proekt v abo menedzher po it prodazhu yaku sferu d yal nost ohoplyu yake navchannya 6 - IT-менеджер: чим займається менеджер IT-проектів або менеджер по IT-продажу? Яку сферу діяльності охоплює? Яке навчання?

Місце роботи

Претендентів на посаду керуючого проектами запрошують веб-студії і агентства, які надають послуги по створенню унікальних програмних продуктів. Крім того, у таких фахівцях нерідко потребують IT-відділи великих торгових або виробничих компаній, а також мережеві оператори телекомунікаційного зв’язку. Вирости до посади проект-менеджера цілком зможе і співробітник, який раніше обіймав місце бізнес-аналітика, розробника, системного адміністратора. Головне, щоб у претендента було розуміння бізнес-процесів і основ програмування.

Розмір заробітку для фахівців у сфері розробки програмних продуктів залежить від їх досвіду і знань, а також від займаного положення компанії на ринку подібних послуг. Початковий оклад може становити від 20 до 30 тисяч рублів – як правило, стільки платять асистентові розробника або стажисту без досвіду роботи. При зростанні кар’єри і перехід на посаду керівника менеджер може заробляти від 130 до 160 тисяч рублів – це середній показник рівня доходу таких фахівців з Росії.

it menedzher chim zayma t sya menedzher it proekt v abo menedzher po it prodazhu yaku sferu d yal nost ohoplyu yake navchannya 7 - IT-менеджер: чим займається менеджер IT-проектів або менеджер по IT-продажу? Яку сферу діяльності охоплює? Яке навчання?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Колір велосипеда: рожевий і білий, жовтий і чорний, блакитний і помаранчевий, зелений і інші відтінки. Як вибрати колір велосипеда?

Сучасні люди хочуть вести здоровий спосіб життя. Тому деякі вважають за краще пересуватися на велосипеді. У багатьох країнах цей вид транспорту вважається одним з пріоритетних. А якщо це так, то […]
kol r velosipeda rozheviy b liy zhovtiy chorniy blakitniy pomarancheviy zeleniy nsh v dt nki yak vibrati kol r velosipeda 1 - IT-менеджер: чим займається менеджер IT-проектів або менеджер по IT-продажу? Яку сферу діяльності охоплює? Яке навчання?