Фінансове питання: 6 способів навчити дітей правильному ставленню до грошей

finansovyy vopros 6 sposobov nauchit detey pravil nomu otnosheniyu k den gam 1 - Фінансове питання: 6 способів навчити дітей правильному ставленню до грошей

Наш світ — світ переміг матеріалізму. Нам звідусіль кажуть, що ми повинні купити або придбати це, інакше ми ніколи не будемо щасливі. Ситуації, в які потрапляють дорослі, які витрачають більше, ніж можуть собі дозволити, бувають досить неприємні. Але ще гірше, якщо діти виростають переконані в тому, що така поведінка — норма. Нам як батькам необхідно навчити дітей розпоряджатися грошима і бути щасливими, не купуючи все підряд. Для цього треба взяти до уваги наступні поради:

Вчити дітей розпоряджатися грошима

Складати бюджет і розподіляти гроші — непросте заняття. Але воно засноване на одному постулаті: витрати не повинні перевищувати доходи. Коли ми розповідаємо дітям про гроші, ми повинні пояснити їм, що таке короткострокові і довгострокові заощадження. Вони повинні розуміти, що якщо вони витратять сьогодні гроші на цукерки, то їм буде важче зібрати на нову іграшку. У цьому світі все закликає нас до моментального задоволення наших бажань, але діти повинні засвоїти поняття накопичення коштів. Тим більше потрібно навчити дітей відкладати гроші на непередбачені витрати. Для дітей «непередбачуваними» можуть бути витрати в зв’язку з поломкою улюбленої іграшки, яку слід замінити новою.

Навчіть дітей різниці між бажаннями і потребами

Діти повинні розуміти, що гроші — це не те, що люди використовують для купівлі всього, що їм хочеться. Дорослі відкладають гроші для того, щоб забезпечити собі дах над головою, одяг та їжу. Звичайно, мова не про те, щоб змусити дітей платити їх частку у квитанції за електрику, а про те, що діти повинні розуміти, що гроші, перш за все, витрачаються на первинні потреби, а потім вже на задоволення. Саме тому дітям необхідно пояснити різницю між бажаннями і потребами. Потреби — це те, без чого ти жити не можеш, а бажання — це те, що може бути дуже приємно й весело, але без чого ти виживеш. Діти, які розуміють це, менше схильні до імпульсивних покупок і нерозумним витрат у дорослому віці.

Поясніть дітям психологію реклами

Кожен день діти бачать рекламу по телевізору і вони їй дуже схильні. Робота рекламщика — змусити повірити потенційного покупця в те, що йому дуже потрібно те, що він рекламує, навіть на шкоду первинних потреб. Навчайте дітей критично мислити і «розбирати» по поличках такий спокусливий рекламний ролик. Це запорука того, що вони будуть витрачати гроші з розумом і не попадуться на фальшиві обіцянки.

Виховайте в дітях робочу етику

Звучить це досить банально, але діти повинні знати, що гроші не ростуть на деревах. Концепція проста, але багато діти не усвідомлюють, наскільки важко дістаються гроші їх батьків, скільки вони працюють — це тому що діти не бачать, як це відбувається. Вони не бачать відомості про зарплату, вони не бачать квитанцій за комунальні. Тому багато діти думають, що гроші — невичерпний ресурс. Ми, дорослі, знаємо, що гроші — це результат наполегливої праці, тому ми повинні вселити це і нашим дітям. Найкраще — як тільки вони в змозі заправити свою постіль і самостійно прибрати в кімнаті. Нехай їхні кишенькові гроші не будуть подарунком, нехай вони заслужать їх. Чим більше діти будуть допомагати вам по дому, тим більше вони зможуть заробити.

Кажіть дітям «ні» хоч іноді

Пам’ятайте: це ви — дорослий. Неважливо, наскільки добре ви виконуєте попередні рекомендації, будь-яка дитина все одно намагається якщо не диктувати свої умови, то хоча б схилити вас до компромісу. Проблема в тому, що як тільки ви почнете йти на компроміси, вам буде все важче говорити «ні», коли ви дійсно будете не в змозі дозволити собі покупку нової іграшки або гаджета для дитини. Коли діти засмучені, вони не слухають пояснень. Якщо ви говорите «ні», а вони тут же кидаються в істерику, ви вже в цей момент нічого не поясните, поки вони не заспокояться. Щоб уникнути неприємних сцен, сліз і образ, користуйтеся іноді прийомом «Тому що я так сказала». Можливо, сльози будуть, але не довго, а урок засвоїться: ти не можеш мати все, що хочеш, тоді, коли хочеш.

Робіть так, як говорите

Пам’ятайте, що ваш приклад — найголовніше. Якщо діти бачать, що ви кожен уїк-енд купуєте нові і нові сукні, сумки, прикраси, думаєте, вони будуть вести себе по-іншому? Звичайно, ви багато працюєте, тому заслуговуєте мати гарні речі. Але не плутайте «красиві речі» з речами, які потрібні вам прямо зараз і якими ви ніколи не скористаєтеся». Поясніть дітям, що купувати потрібно тільки те, чим вони будуть користуватися.

Джерело: lifehack.org

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Насильство в пологовому залі: Громадська кампанія проти недбалого ставлення медиків

Знайдеться чимало жінок у будь-якій країні, які, згадуючи про момент народження своїх дітей, обов’язково розкажуть і про те, наскільки погано, негуманно, а подекуди і некомпетентно до них поставилися лікарі та […]
nasilie v rodil nom zale obschestvennaya kampaniya protiv halatnogo otnosheniya medikov 1 - Фінансове питання: 6 способів навчити дітей правильному ставленню до грошей