Без криків і покарань: 8 принципів виховання щасливою і самодостатньої особистості

bez krikov i nakazaniy 8 principov vospitaniya schastlivoy i samodostatochnoy lichnosti 1 - Без криків і покарань: 8 принципів виховання щасливою і самодостатньої особистості

Книга «Таємна опора. Прихильність у житті дитини» від Людмили Петрановской, автора бестселера «Що робити, якщо…» відкриває очі на багато прості і важливі істини. Відомий психолог-педагог і керівник вебінарів на тему взаємин в сім’ї допомагає батькам переосмислити стосунки зі своїми дітьми.

1. Хочете, щоб дитина справлявся з життям? Значить, все дитинство втішайте, обіймайте, приймайте його почуття

Не кажіть: «Не плач!», не прагніть відразу відвернути і розважити. Допомагайте йому проживати стрес, залишаючись живим, і виходити з нього, а не ковтати неприємні почуття і відморожуватися. Нехай засмучується, плаче, боїться, протестує – і нехай з вашою допомогою вчиться приймати недосконалість світу, переходити від розчарування і протесту до утіхи і примирення з реальністю.

2. Якщо батьки починають видавати такі конструкції: «Розкажеш чесно – я не розсерджуся, а за брехню покараю», дитина виявляється дезорієнтованою

Адже він розуміє, що вчинив погано, саме тому і бреше. Чому тато не розсердиться за поганий вчинок, але погрожує покарати за спробу виправити справу? Зазвичай подібні висловлювання вганяють дітей в глибокий ступор і вони просто мовчать або в розгубленості повторюють брехня, приводячи батька до сказу. Набагато краще використовувати природну для дитини потреба бути хорошим в ваших очах і сказати: «Мені подобається, коли говорять правду, я хочу, щоб ти був чесним».

3. Перш за все, важливо пам’ятати, що дитина 2-3 років нічого не робить зло

Робити зло – вкрай складно, насправді. Якщо ми ставимо собі за мету когось «зводити і приборкувати», ми повинні як мінімум знати точно, як цей хтось сприйме ті або інші наші дії, які почуття вони у нього викличуть, і що він буде робити під впливом цих почуттів. Дитина трьох років на все це не здатний, що досить прискіпливо доведено численними дослідженнями. У нього просто ще не дозріли ті зони мозку, які відповідають за погляд на ситуацію з боку іншої людини і прогнозування дій і реакцій іншого.

4. Завжди довіряйте собі більше, ніж будь-якій книзі, і ця – не виключення

Ви – батько своєї дитини, ви його любите, знаєте, розумієте, відчуваєте, як ніхто, навіть якщо часом вам здається, що зовсім не розумієте. Думка фахівця – важлива інформація для роздумів, це спосіб побачити свою ситуацію як би з боку, можливість побачити проблеми в більш широкому контексті культури, традиції і навіть еволюції нашого виду. Але вирішувати, що робити прямо зараз з вашим власним малюком, який плаче, б’ється або переляканий – тільки вам, і якщо ваша інтуїція, полонена любов’ю і турботою, говорить не те, що книга – слухайте інтуїцію.

5. Хочете, щоб він вмів просити вибачення? Просіть самі

Покажіть приклад виходу із сварки і визнання помилок. Якщо з прихильністю все буде в порядку – у нього включиться наслідування і він теж навчиться сам, без моралей.

6. Якщо ми хочемо, щоб дитина нас почув і зрозумів, нам важливо заспокоїти його лімбічну систему

Вивести зі стресу, дати зрозуміти, що ми як і раніше його батьки, як і раніше, готові захищати і піклуватися. Обійняти, втішити, проговорити його почуття, щоб він зрозумів, що ви з ним на зв’язку, розумієте і відчуваєте його.

7. Дитині не потрібно приблизно три чверті з усього, що йому купує типова міська сім’я з середнім рівнем доходів

Є можливість – чому б і не придбати, адже це так радує батьків. Але ось доводити себе до виснаження додатковими заробітками, виходити на роботу раніше часу, щоб «все було на рівні» – навіщо? Не варто жертвувати спілкуванням з дитиною заради того, щоб «дати їй все найкраще». Краще вас і ваших обіймів на світі все одно нічого немає, довіра і душевний спокій дитини не купиш ні за які гроші.

8. Будьте для дитини джерелом захисту

Не хочете, щоб дитина в більш старшому віці «потрапив під поганий вплив»? Отже, постарайтеся, щоб ваша з ним прихильність була надійною, міцною, щоб він був упевнений, що може на вас розраховувати. Будьте для нього надійним джерелом захисту і турботи в будь-яких обставинах. Тоді саме ваші цінності ляжуть в основу його особистості, саме ви будете самими авторитетними для неї людьми навіть через роки. Природа на вашій стороні. Головне – свою частину партії зіграти як годиться.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Зворушливий вчинок Джонні Деппа, поповнення в групі «Океан Ельзи» і жінки на іконках Facebook

Найбільш обговорювані новини за день. *** Інформаційно-аналітичний центр на базі даних Українського інституту національної пам’яті створили інтерактивну карту, на якій позначено міста, які підлягають перейменуванню згідно закону про декомунізацію. *** […]
trogatel nyy postupok dzhonni deppa popolnenie v gruppe okean el zy i zhenschiny na ikonkah facebook 1 - Без криків і покарань: 8 принципів виховання щасливою і самодостатньої особистості