33 жінки, що змінили світ

33 zhenschiny izmenivshie mir 1 - 33 жінки, що змінили світ

Вони володіють приголомшливою силою духу, не бояться ризикувати і, безумовно, випереджають свій час. Вони приваблюють, зачаровують, перевертають свідомість та історію в цілому, — 33 жінки, що змінили світ.

І якщо раптом вам зараз не вистачає натхнення, нехай їх історії стануть джерелом того самого заряду енергії, з яким можна досягти не менших успіхів.

Марія Склодовська-Кюрі

Французький вчений-експериментатор польського походження, педагог, громадський діяч. Відома своїми дослідженнями в області радіоактивності, удостоєна Нобелівської премії по фізиці і хімії, перший двічі нобелівський лауреат в історії.

Маргарет Гамільтон

Була провідним інженером-програмістом у проекті пілотованої програми польотів до Місяця «Аполлон», а на наведеній вище фотографії вона стоїть перед роздрукуванням коду для бортового комп’ютера «Аполлон», значну частину якого вона сама написала і ревизировала.

Катрін Швитцер

Американська письменниця і телекоментатор, найбільшу популярність отримала як перша жінка, офіційно пробігла Бостонський марафон. На фото видно, як непросто їй це далося. Представник організаторів марафону намагався силою вивести її з траси і, за словами Швитцер, зажадав, щоб вона повернула номер і прибирала до біса з його марафону». Фотографії цього інциденту потрапило на перші сторінки провідних видань світу.

Валентина Терешкова

Перша в світі жінка-космонавт, здійснила політ в поодинці. Політ на космічному кораблі «Восток-6» тривав майже три доби. До речі, своїм рідним Терешкова сказала, що їде на змагання парашутистів, про польоті вони дізналися з новин по радіо.

Читайте також: WoMo-ексклюзив: Ануше Ансарі — перша жінка-CEO, полетевшая в космос

Кейт Шеппард

Лідер суфражистского руху в Новій Зеландії. Саме Нова Зеландія стала першою країною, де суфражистки добилися успіху: у 1893 році жінки отримали право голосувати на виборах.

Амелія Ерхарт

Американська письменниця і піонер авіації, яка стала першою жінкою-пілотом, перелетів Атлантичний океан, за що Амелія була нагороджена Хрестом Льотних Заслуг. Про свої польоти вона написала кілька книг-бестселерів, а також стояла біля витоків організації жінок-пілотів «Дев’яносто дев’ять» і був обраний її першим президентом.

Камако Кімура

Відома японська суфражистка і активістка. На цьому фото Камако Кімура відображена на марші в Нью-Йорку, присвяченому боротьбі за право жінок голосувати. 23 жовтня 1917 року.

Еліза Зимфиреску

Поряд з ірландкою Алісою Перрі румунка Еліза Зимфиреску вважається однією з перших жінок-інженерів у світі. З-за упередженого ставлення до жінок в науці Замфиреску не прийняли в Національну школу мостів і доріг в Бухаресті. Але Еліза не стала відмовлятися від своєї мрії і у 1909 році поступила в академію технологій у Берліні. Еліза керувала кількома дослідженнями, які допомогли знайти нові джерела вугілля та природного газу.

Роза Чи Паркс

Американська громадська діячка, зачинательница руху за права чорношкірих громадян США. Під час автобусної поїздки 1 грудня 1955 року в місті Монтгомері Троянда відмовилася на вимогу водія уступити своє місце білому пасажирові в секції автобуса для кольорових після того, як всі місця в секції для білих були зайняті. Ця подія спричинила за собою масовий бойкот громадського транспорту темношкірим населенням і принесло національну популярність Розі Чи Паркс. Конгрес США удостоїв її епітетом «Мати сучасного руху за громадянські права».

Софія Іонеску

Видатний румунський нейрохірург, прийнято вважати, що Софія була однією з перших жінок-нейрохірургів у світі.

Анна Франк

Анна Франк — єврейська дівчинка, автор знаменитого «Щоденника Анни Франк» — документа, що викриває нацизм і перекладений на багато мов світу. Анна Франк і її сім’я вважаються одними з найвідоміших жертв нацизму.

Мод Вагнер

Перша американська жінка-татуировщица. Зараз, може, в тому, як щільно вкрите її тіло татуюваннями, немає нічого видатного, але задумайтеся на хвилинку, наскільки провокаційно це виглядало в 1907 році!

Надя Команечі

Всесвітньо відома румунська гімнастка. З раннього дитинства Надя Команечі займалася спортивною гімнастикою і отримувала від цього велике задоволення. На думку самої спортсменки, заняття спортом дали їй більше можливостей, ніж її одноліткам, адже вже у віці 9-10 років вона побувала у багатьох країнах світу. Команечі увійшла в історію як п’ятиразова олімпійська чемпіонка, перша в історії спортивної гімнастики отримала 10 балів за свій виступ.

Сара Такрал

Перша жінка-пілот в історії Індії. Свою ліцензію Сара отримала у віці 21 року.

Мати Тереза (Агнес Гондже Бояджіу)

Відома в усьому світі католицька черниця, засновниця жіночої чернечої конгрегації «Сестри Місіонерки Любові», що займається служінням бідним і хворим. Гонджа з 12 років стала мріяти про чернече служіння і про те, щоб поїхати в Індію, піклуватися про бідних. У 1931 році вона прийняла постриг і взяла ім’я Тереза на честь канонізованої черниці-кармелітки Терези з Лізьє. Близько 20 років вона викладала в жіночій школі святої Марії в Калькутті, а в 1946 році отримала дозвіл допомагати бідним і знедоленим — створювати школи, притулки, лікарні для бідних і тяжкохворих людей, незалежно від їхньої національності та віросповідання. У 1979 році матері Терезі була присуджена Нобелівська премія миру «За діяльність допомоги стражденній людині».

Ана Аслан

Румунська дослідниця, направившаяся свою діяльність на боротьбу зі старінням. Аслан заснувала в Бухаресті єдиний в Європі Інститут геронтології та геріатрії і розробила препарат для страждаючих артритом літніх людей, завдяки яким вони пішли на поправку – стали ходити, знову набули силу, гнучкість і навіть змогли повернутися до роботи і зайнятися спортом. Також Ана створила препарат «Аславитал для дітей», призначений для лікування дитячого слабоумства.

Аннет Келлерман


Австралійська професійна спортсменка. У віці 6 років у Аннет була виявлена хвороба ніг і для подолання інвалідності батьки записали її в плавальну школу в Сіднеї. У віці 13 років її ноги були практично в нормі і в 15 років вона почала брати участь в змаганнях з плавання. У 1905 році 18-річна Аннет стала першою жінкою, осмелившейся перепливти Ла-Манш. Після трьох невдалих спроб вона заявила: «Я мала витривалістю, але не вистачило грубої сили». Також Аннет сприяла тому, щоб жінкам було дозволено носити цілісний купальний костюм (1907). Після цього фото, до речі, вона була арештована за непристойну поведінку.

Рита Леві-Монтальчини

Італійський нейробіолог, лауреат Нобелівської премії, яку вона отримала за відкриття чинників зростання. Вона вирішила покласти своє життя на вівтар науки і жодного разу не пошкодувала про зробленому виборі, постійно підкреслюючи, що її життя «багата чудовими людськими відносинами, роботою і захопленнями». Дослідниця продовжувала активну діяльність і після виходу на пенсію. Рита Леві-Монтальчини навіть заснувала спеціальний благодійний фонд, що допомагає жінкам з країн третього світу здобувати вищу освіту. Вона стала першою жінкою, прийнятої в Папську академію наук; а в 2001 році була призначена довічним сенатором Італійської Республіки.

Берта фон Зутнер


Австрійський діяч міжнародного пацифістського руху. У 1889 р. вийшла її книга «Геть зброю!» («Die Waffen nieder»), що розповідає про життя молодої жінки, доля якої була понівечено європейськими війнами 60-х роках XIX ст. Про неї заговорив світ як про провідному борця за мир. У часи, коли жінки майже не брали участі в громадському житті, Зутнер, активний борець за мир, здобула загальну повагу, в тому числі і Альфреда Нобеля, з яким вона листувалася, інформуючи її про діяльність пацифістських організацій та агітуючи жертвувати кошти на миротворчу діяльність. У 1905 році Берта стала першою жінкою — лауреатом Нобелівської премії миру і другою жінкою, яка отримала Нобелівську премію.

Читайте також: 8 жінок, які змогли домогтися успіху за останній рік

Ірена Сендлер

Під час Другої світової війни Ірена Сендлер — співробітниця варшавського Управління охорони здоров’я і член польської підпільної організації (під псевдонімом Іоланта часто відвідувала Варшавське гетто, де спостерігала за хворими дітьми. Під цим прикриттям вона і її товариші вивезли з гетто 2 500 дітей. Ірена Сендлер записувала дані всіх врятованих дітей на вузькі смужки тонкого паперу і ховала цей список у скляній пляшці. За анонімним доносом у 1943 році її засудили до смерті, проте вона була врятована. До кінця війни Ірена Сендлер ховалася, але продовжувала допомагати єврейським дітям.

Гертруда Керолайн

Перша жінка, переплывшая Ла-Манш (1926). «Королева хвиль» – так її називали в США. Вона перетнула канал брасом, витративши на це 14 годин 39 хвилин.

Хеді Ламарр

Популярна в 1930-1940-і роки австрійська, а потім американська актриса кіно, а також винахідник. Її історія з числа тих, які викликали б звинувачення в неправдоподібності, якби щось таке вигадали для художнього фільму: таємнича зірка Голлівуду родом з Європи і авангардний композитор (мова про Джорджа Энтайле) разом придумують новий спосіб кодування сигналів, що перешкоджає їх глушению. Ламарр, чия кінокар’єра продовжилася після Другої світової війни, не тільки врятувала безліч кораблів флоту США від ворожих торпед (її технологію виявили заново і стали широко застосовувати вже в 1960-е, починаючи з Карибської кризи), але і стала прародителькою стандартів Wi-Fi і Bluetooth.

Ада Лавлейс

Британський математик, що вважається першим програмістом в історії. На самому початку своїх занять математикою вона познайомилася з Чарльзом Бебиджем, математиком, економістом, зв’язав своє життя з ідеєю створення «аналітичної машини» — першої в світі цифрової обчислювальної машини з програмним керуванням. Людству треба було прожити ще понад століття, щоб зрозуміти великий сенс і значення ідеї Бебиджа, але Пекла відразу оцінила винахід свого доброго друга і разом з ним намагалася обґрунтувати і показати, що воно обіцяє людству. Її рукою були написані програми разюче схожі з програмами, складеними пізніше для перших ЕОМ. До речі, Ада — дочка відомого поета Джорджа Гордона Байрона.

Людмила Павличенко

Легендарна жінка-снайпер у світовій історії родом з Білої Церкви. Під час Другої світової війни брала участь у боях в Молдавії, в обороні Одеси і Севастополя. В червні 1942 року Людмила отримала серйозне поранення, після чого її евакуювали, а потім разом з делегацією відправили в США. У ході свого візиту за океан Павліченко побувала на прийомі у Президента США Франкліна Рузвельта і навіть деякий час жила в Білому домі на запрошення його дружини. Багатьом назавжди запам’яталася її мова в Чикаго: «Джентльмени, мені двадцять п’ять років. На фронті я вже встигла знищити триста дев’ять фашистських загарбників. Чи Не здається вам, панове, що ви занадто довго ховаєтеся за моєю спиною?!»

Розалінд Франклін

Роль Розалінд Франклін у відкритті структури ДНК, яке багато хто вважає ключовим науковим досягненням XX століття, принижувалася протягом довгих десятиліть (чому чимало посприяла рання смерть Франклін від раку). Незважаючи на те, що рішення Нобелівського комітету, позбавив Розалінд її ролі премії і відзначив тільки Джеймса Уотсона, Френсіса Кріка та Моріса Уілкінса, не скасувати, правда є правда: саме виконаний Франклін рентгеноструктурний аналіз ДНК став тим відсутньою кроком, який дозволив остаточно візуалізувати подвійну спіраль.

Джейн Гудолл

Знаменита англійська дослідниця-етолог Джейн Гудолл понад 30 років провела у джунглях Танзанії в долині Гомбе-Стрім, спостерігаючи за поведінкою шимпанзе. Свої дослідження на початку 1960 році, коли їй було 18 років. На початку роботи у неї не було помічників і, щоб не залишати її одну, з нею поїхала в Африку її мати. Вони розбили намет на березі озера і Джейн відважно почала свої чудові дослідження. Потім, коли її даними зацікавилися у всьому світі, в неї виникли тісні контакти з ученими, які приїжджали до неї з різних країн. Сьогодні Гудолл — посол миру ООН, провідний приматолог, етолог і антрополог з Великобританії.

Біллі Джин Кінг

Знаменита американська тенісистка, рекордсменка за кількістю перемог на Вімблдонському турнірі. За її ініціативою створено Всесвітня жіноча тенісна асоціація зі своїм календарем і призовими, не меншими ніж в чоловічому тенісі. Намагаючись затвердити рівні права жінок в спорті, в 1973 році Кінг проводить виставковий матч з колишньою першою ракеткою світу, 55-річним Боббі Ріггсом, невтішно отзывавшемся про рівень жіночого тенісу. Кінг здобула блискучу перемогу і в буквальному сенсі розгромила Ріггса. Саме з того моменту, на думку багатьох фахівців, теніс став одним з найпопулярніших видів спорту у глядачів, майже національною релігією в США.

Рейчел Карсон

Всесвітню популярність американському біологу Рейчел Карсон принесла книга «Безмовна весна», присвячена шкідливої дії пестицидів на живі організми. Після публікації книги Рейчел Карсон відразу була звинувачена представниками хімічної промисловості та деякими членами уряду в алармизме. Її називали «істеричною жінкою», некомпетентною для написання подібних книг. Однак, незважаючи на ці закиди, книга вважається ініціатором розвитку нового екологічного руху.

Грейс Хоппер

Американська вчена і контр-адмірал флоту США. Будучи первооткрывательницей у своїй області, вона була однією з перших, хто писав програми для гарвардського комп’ютера. Також вона розробила перший компілятор для комп’ютерного мови програмування, розвинула концепцію машинно-незалежних мов програмування, що призвело до створення COBOL, одного з перших високорівневих мов програмування. До речі, саме Грейс приписується популяризація терміна debugging для усунення збоїв в роботі комп’ютера.

Марія Тереза де Филиппис

 

Італійська автогонщиця. Перша жінка, що стала пілотом Формули-1. У віці 28 років стала другою в національній першості Італії з кільцевих автогонок. У 1958 році дебютувала у Формулі-1, ставши п’ятою на «Гран-прі Сіракуз», внезачктной гонці. Першою гонкою чемпіонату для Марії-Терези де Филиппис в тому ж році стало Гран-прі Монако. Їй не вдалося пройти кваліфікацію, однак вона випередила багатьох чоловіків, у тому числі майбутнього функціонера Формули-1 Берні Екклстоуна.

Ганна Чи Фішер

Перша мама-космонавт. На момент польоту в шатлі «Діскавері» в якості спеціаліста польоту її дочки Крисни Енн було трохи більше одного року.

Стефані Кволек

Американський хімік польського походження, яка винайшла кевлар. За 40 років роботи вченим-дослідником вона отримала за різними даними, від 17 до 28 патентів. У 1995 році вона стала четвертою жінкою, що була прийнята в Національний зал слави винахідників, а в 2003 році вона була прийнята в Національний зал слави жінок.

Малала Юсуфзай

Пакистанська правозахисниця. Малала стала активістом в 11 років, коли почала вести блог для BBC про життя в окупованому талібами місті Мінгора. У 2012 році її спробували вбити за свою діяльність і висловлювання, але лікарі врятували дівчину. У 2013 році вона випустила автобіографію і прочитала мова в штаб-квартирі ООН, а в 2014-му вона отримала Нобелівську премію миру, ставши наймолодшим лауреатом (17 років).

Читайте також: найвпливовіші жінки 2015 року

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Від зміни місць: Як на нас впливають подорожі

Що дає вашому мозку одну подорож? А два? А регулярні поїздки в нові й незвідані місця? Наскільки це позитивно і як подорожувати так, щоб і вам, і психіці від цього […]
ot peremeny mest kak na nas vliyayut puteshestviya 1 - 33 жінки, що змінили світ