10 книг для розумних жінок

10 knig dlya umnyh zhenschin 1 - 10 книг для розумних жінок

Розумна жінка — це не про те, як зручно влаштуватися в житті, доклавши до цього мінімум зусиль. Розумна жінка ніколи не прикинеться слабкою, тому що їй це не потрібно для того, щоб досягти своїх цілей. Вона займається улюбленою справою, що б про неї не думали інші, їй не потрібні експертні думки з кожного питання, вона черпає натхнення з книг, які підживлюють її силу.

Леді Африка

Підлоги Маклейн, «Наш Формат»

Ця книга — історія життя бунтарки Берил Мархэм, першої жінки-льотчиці на Африканському континенті. Саме вона першою здійснила безпосадочний переліт через Атлантику зі сходу на захід (на два роки раніше, з заходу на схід перелетіла поодинці Атлантичний океан інша героїня — Амелія Ергарт). Як зростала Берил: виросла вона в Кенії, куди ще маленькою приїхала з батьками, вона грала і виховувалася разом з хлопцями з навколишніх африканських племен, з якими відкривала світ дикої природи. Пізніше Берил дізналася і прийняла свого «внутрішнього хижака», перестала обмежувати свій самодостатній і непокірний характер, який кидав її в вири складних відносин, боротьбу з традиційною мораллю і на підкорення «чоловічих професій».

У війни не жіноче обличчя

Світлана Алексієвич, «Віват»

Першою книгою, що принесла популярність Світлани Алексієвич, став твір «У війни не жіноче обличчя», в якій жінки, які пройшли нарівні з чоловіками через жахи і позбавлення Другої світової, розповідали про те, що ж насправді означало бути жінкою серед чоловіків-однополчан в армії, партизанських загонах, і як так вийшло, що багато жінки-ветерани змушені були приховувати свою участь у військових діях, скільки брехні і неприязні вилилося на них в повоєнний час: «Жінки ховали свої військові книжки та довідки про поранення – тому що треба було знову вчитися посміхатись, ходити на високих підборах і виходити заміж. А чоловіки забули про своїх бойових подруг, зрадили їх. Вкрали у них Перемогу. Не поділили».

Історія з відьмами

Катерина Діса «Критика»

«Ми — дочки тих відьом, яких так і не змогли спалити!» Так, це так. В Україні теж були свої «відьми», яких переслідували за «чаклунство, дітовбивство і єресь». Справжні суди, тортури і страти в книзі історика Катерини Дисы. Звичайно ж, ніякого справжнього чаклунства — просто людське невігластво, страх, ненависть, через які довелося пройти нашим пра-пра-пра-прабабусь, які жили на території українських воєводств Речі Посполитої.

Українські жінки в горнилі модернізації

ред. Оксана Кісь, «Клуб сімейного дозвілля»

Це книга, яка піднімає раніше замовчувані теми, руйнує стереотипи, виводить на світло божий «невидиму», жіночу частину української історії. Реальне становище жінок в селянських і міщанських родинах, участь жінок в УПА, жінки під час нацистської окупації — хто і коли раніше розповідав про те, що відбувалося насправді? Адже наша історія суцільно чоловіча, в ній жінка може бути або жертвою, або зрадницею. Настав час позбутися від міфів і стереотипів.

Турбота як робота

Олена Стрельник, «Критика»

Хочете дізнатися, що не так сьогодні з материнством? Вам цікаво, чому всі покладають 150% відповідальності за виховання дитини виключно на матір, вважають у праві повчати і жорстко критикувати її, та й вона сама кидається від дітей до кухонній плиті, по дорозі відпрацювавши 8 годин на роботі і навіть не підозрює, що можна жити по-іншому: я ж мати! Захоплююче соціологічне дослідження покаже вам не тільки, в чому корінь проблеми і наскільки ви не самотні у своєму «домашньому рабстві», але і як можна жити по-іншому.

Жінки, які кохають до нестями

Робін Норвуд, «Віват»

Психотерапевт Робін Норвуд, автор міжнародного бестселера, допомогла безлічі жінок у світі вийти з порочного кола болючих відносин: «Якщо любов для нас означає страждання, то ми любимо занадто сильно. Коли ми пояснюємо його задума, поганий настрій, байдужість або агресивність проблемами, пов’язаними з нещасним дитинством, і намагаємося стати його лікарем, ми любимо занадто сильно. Коли наші взаємини створюють загрозу нашому емоційному благополуччю і, можливо, навіть нашої безпеки і здоров’ю, — ми безумовно любимо занадто сильно. Незважаючи на всі страждання і незадоволеність, «занадто сильна любов» звична для багатьох жінок, майже впевнених в тому, що такими і повинні бути інтимні відносини».

Гендер для всіх. Виклик стереотипам

Тамара Марценюк, «Основи»

Всупереч поширеній думці, гендерні питання — не тільки і не стільки про фемінізм, вони набагато глобальніше і потенційно можуть стосуватися і жінок, і чоловіків. Тому книга експертки гендерної, социологини Тамари Марценюк «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» розрахована на широку аудиторію. Ця книга — продовження курсу «Жінки і чоловіки: гендер для всіх» Тамари Марценюк, запущеного на освітній платформі «Прометеус» в жовтні 2015 року. За цей час на курс зареєструвалося близько 6 тисяч осіб, а сертифікати про його успішне закінчення отримали понад 700 слухачів.

Я — Малала

Малала Юсуфзай, «Наш Формат»

Малала Юсуфзай – володарка Нобелівської премії миру, її книга визнана найкращим твором у жанрі нон-фікшн» Національної книжкової премії Великобританії. Ця книга – історія відважної дівчини-підлітка, яка протистоїть міжнародного тероризму та відстоює права дівчаток на те, що суспільство хоче у них вкрасти, — на освіту і майбутнє.

#ЯНеБоюсьСказати

Настя Мельниченко, «Фоліо»

Всім пам’ятний масштабний флешмоб, який допоміг всім побачити, наскільки сексуальне насильство є у нас буденним і широко поширеним явищем. Але крім констатації факту, чим він може бути корисний? Тим, що весь цей досвід може стати ілюстрацією для найвідвертішою книги для підлітків (тут такий підзаголовок). Але повірте, будь-яка серйозна книга знайде багато дорослих читачів, який будуть говорити: «Чому у мене не було цієї книги в мої 13-15-17 років?» Прочитайте і передайте дочки, племінниці, молодшій подрузі.

Друга стати

Симона Де Бовуар, «Основи»

Ця дуже відома, важлива і прекрасно написана книга, внесена Ватиканом в список заборонених книг. Автор досліджує причини поневоленого становища жінок у суспільстві. У фіналі Бовуар пояснює «головний закон політекономії»: «Товарообмін регулюється тією цінністю пропонованого товару, яку він представляє для покупця, а не продавця: жінку просто обдурили, повторюючи їй, що вона безцінна; насправді, вона лише розвага, задоволення, супутниця, тобто благо, звичайно, але не саме основне; чоловік — центр усього, головний сенс, сенс її життя, так що обмін — угода, що має місце між ними, — будується не на принципах рівноцінності». Автор підсумовує, що «…щоб здобути цю найвищу перемогу, в числі іншого чоловікові і жінці необхідно піднятися над своїми природними відмінностями і укласти між собою справді братній союз».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code

Next Post

Рецепт від застуди: Яна Столар

Яна Столар Автор Яна Столар Yana Luxury Travel власник, засновник Яна Столар, засновниця та власниця туристичної компанииУапа Luxury Travel. Мама вже відбувся батька і бізнесмена Вадима і дев’ятирічних дочок-двійнят Соні […]
recept ot prostudy yana stolar 1 - 10 книг для розумних жінок